Promień lepszy od Unii

Opublikowano 21 czerwca 2019, autor: hakma

Mecz derbowy Promienia Żary z Uniąa Kunice zaczął się od oberwania chmury i gradu wielkości piłeczek do golfa. Sędzia musiał opóźnić spotkanie, bo nawałnica nie pozwoliła na grę.

Spotkanie rozpoczęło się w sobotni wieczór, 15 czerwca, z 20 minutowym opóźnieniem. Piłkarze toczyli naprawdę zacięty męcz w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Od początku gospodarze przejęli inicjatywę i przeprowadzili kilka bardzo groźnych sytuacji, zakończonych niecelnymi strzałami. Dwa razy od utraty gola uratowała kuniczan poprzeczka. Dopiero w 32. minucie drogę do bramki znalazł Rafał Rogalski, potem potoczyło się już lawinowo. Do przerwy Promień, po strzale Kuby Nowaka, prowadził 2:0. Druga połowa to także przewaga podopiecznych Łukasza Czyżyka, którzy dorzucili do wyniku jeszcze dwa trafienia Olega Frankovycha i znów Kuby Nowaka. Goście odpowiedzieli bramkami Denisa Matuszewskiego i grającego ostatni mecz w karierze – Adriana Jurczaka. Kropkę nad i postawił Marek Wolak, ustalając wynik meczu na 5:2 dla Promienia.

Przed meczem, Adriana Jurczaka, wychowanka żarskiego Promienia, który zaczynał swoją karierę właśnie na stadionie przy ulicy Zwycięzców, pożegnali koledzy z Unii Kunice, gdzie grał przez ostatnie lata i prezes Promienia. Sam zawodnik był naprawdę bardzo wzruszony.

– To kawał czasu. Swoją karierę zaczynałem tutaj na tym stadionie, dzisiaj także tutaj zakończyłem swoją przygodę z piłką –  powiedział Adrian Jurczak, piłkarz Unia Kunice.

Łukasz Czyżyk, trener Promienia Żary, był zadowolony z postawy swojego zespołu, który zagrał otwarty futbol i bez problemów pokonał lokalnego rywala

– Nadszedł czas na podsumowanie i analizę zakończonego sezonu. Dzisiaj zagraliśmy bardzo dobry mecz, ale przeciwnik także spisał się dobrze. Unia postawiła nam twarde warunki. W pierwszej połowie mogliśmy prowadzić o wiele więcej, ale kuniczanie także mieli swoje szanse – powiedział Ł. Czyżyk.

Skład Unii Kunice: Rafał Ciesielski Mateusz Czubak, Adrian Jurczak (90` Kamil Dudek), Jarosław Włodarczyk (79` Michał Goldewicz), Marek Sitarek (72` Jacek Rybak), Denis Matuszewski, Piotr Kuś, Mariusz Kościesza (46`) Zbigniew Krziżok, Paweł Grędziński, Sebastian Goc, Krystian Goc.

Trener: Marek Sitarek

Skład Promień Żary: Dawid Szala, Oleh Frankovych, Marek Wolak (85` Seweryn Krajewski), Piotr Czarnota (82` Marek Bardel), Michał Krukowski, Jakub Nowak, Dariusz Piechowiak, Rafał Rogalski (72` Bartłomiej Pruchniak), Bartosz Suski, Radosław Żebrowski (66` Paweł Danielewski), Jakub Femlak.

Trener: Łukasz Czyżyk