REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Potrącenie na pasach

Opublikowano 21 czerwca 2019, autor: bj

Pijany wsiadł za kółko. Wjechał w kobietę na pasach. Ta uderzyła głową w szybę samochodu.

W przechodzącą przez przejście dla pieszych przy ul. Moniuszki w Żarach 73-letnią kobietę  uderzyła toyota corolla. Wszystko działo się w poniedziałkowy (17.06.) poranek, kilka minut po godz. 9. W ruchliwym miejscu, na skrzyżowaniu ulicy Moniuszki i Chopina. Toyota jechała od strony ronda.

– Ta pani była już na przejściu. Widziałam, jak wjechało w nią to auto. Uderzyła głową o szybę. Kierowca potem mówił, że oślepiło go słońce – relacjonuje Iwona Śmiłowska, świadek.

– Kierowca toyoty, 74-letni żaranin, nie ustąpił pierwszeństwa na przejściu dla pieszych 73-letniej mieszkance Żar. Kobieta zabrana została do szpitala – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Na promilach

Jak się okazało, to nie słońce miało wpływ na kierowcę. Mężczyzna  został przebadany na zawartość alkoholu, okazało się, że ma on około 0,5 promila.

Kobieta trafiła do na SOR 105 Szpitala Wojskowego w Żarach.

– Doznała stłuczenia głowy, stawu biodrowego oraz podudzia, a także urazu klatki piersiowej. Wykonana została tomografia komputerowa głowy, kręgosłupa szyjnego, klatki piersiowej i miednicy, a także USG urazowe jamy brzusznej oraz RTG podudzia – informuje Deniz Mrozik, rzeczniczka 105. Poszkodowana 73-latka została wypisana do domu.

Sprawą kierowcy toyoty zajmie się sąd.

Napisz komentarz »