REKLAMA

Komunikacja

Iść czy nie?

Opublikowano 17 czerwca 2019, autor: jb

Trzy czy jedno? A może dwa? Czytelnicy proszą o wyjaśnienie, ile przejść dla pieszych jest w Rynku w Żaganiu od ulicy Warszawskiej.

Chaos powstał po zeszłotygodniowych zmianach. Urzędnicy zdecydowali się zmienić miejsce przystanku autobusowego w Rynku, który stał na prywatnej działce. Przeniesiono go na drugą stronę, w miejsce, gdzie poprzednio były parkingi. Z tego powodu trzeba było zmienić rozkład przejść dla pieszych.

Zamiast dwóch dotychczasowych przejść, na wlocie i wylocie ulicy, powstało jedno na środku. Oznakowano je na czerwono, zbudowano na delikatnym podwyższeniu.

Farbę na starych pasach zdrapano, choć jest ona nadal częściowo widoczna – to myli mieszkańców. Dochodzi do tego, że przechodzą przez drogę we wszystkich trzech miejscach.

– Zmiany zostały pozytywnie zaopiniowane przez policję i zatwierdzone przez starostwo. Inaczej zrobić się tego nie da  -mówi Agnieszka Zychla, rzecznik Urzędu Miasta. – Przejścia dla pieszych to nie tylko namalowane pasy, ale też znaki pionowe, które zostały zdjęte. Mieszkańcy muszą pamiętać, że nawet jeżeli coś było przez lata, nie oznacza to, że nowe jest gorsze – dodaje.

komentarz »
  1. Ania 22 czerwca 2019 10:39 - Odpowiedź

    Przywzyczajenie to druga natura człowieka. Zmiany powinne być konsultowane z mieszkańcami, a następnie ze specjalistami, nigdy odwrotnie.
    Uważam, że to co nowe nie zawsze jest lepsze od starego. W tym konkretnym przypadku stare i znane od wielu lat zawsze jest lepsze od nowego.
    Przejścia powinne zostać w tym samym miejscu.
    Kolejny błąd Żagańskich urzędników, chyba nie ostatni.

Napisz komentarz »