REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Zdrowo na rowerach

Opublikowano 17 czerwca 2019, autor: hakma

Już po raz dziesiąty odbyła się w Żarach akcja „Polska na rowery”.

Ponad dwustu uczestników stawiło się w niedzielę rano (9.06.) w parku przy alei Jana Pawła II, by przejechać trasę rajdu, która prowadziła ulicami miasta. Następnie rowerzyści pojechali do Olbrachtowa, Miłowic, Sieniawy Żarskiej, Górki, Grabika i wrócili do Żar.

– Akcja ma ogólnopolski, społeczny charakter, integrujący środowisko rowerzystów, a także promujący bezpieczne zachowanie na drodze i ścieżkach rowerowych oraz aktywny i zdrowy styl życia – zaznaczył Darek Koszela, organizator akcji „Polska na rowery”.

Niektórzy uczestnicy biorą udział w akcji od początku, ale byli i tacy, którzy w rajdzie zdecydowali się pojechać po raz pierwszy. Do nich należy rodzina Górskich.

– Po raz pierwszy bierzemy udział w tej akcji, ale na pewno nie po raz ostatni. Przyjechaliśmy całą rodziną. Spędzamy aktywnie czas, rower jest dla nas jedną z form zdrowego trybu życia – powiedział Łukasz Górski.

Po rajdzie, w parku przy ulicy Czerwonego Krzyża, rowerzyści uczestniczyli w pikniku, podczas którego rozlosowano dwa rowery trekkingowe ufundowane przez Centrum GIANT Żary.

Napisz komentarz »