Uciekli spod topora

Opublikowano 17 czerwca 2019, autor: hakma

W sobotę, 8 czerwca, Delta Sieniawa podejmowała na własnym boisku Lecha Sulechów.

Stojący pod murem goście przyjechali do Sieniawy z mocnym postanowieniem wygrania meczu, ponieważ porażka przybliżała ich znacznie do spadku z okręgówki. Delta także nie była w najlepszej sytuacji i bardzo potrzebowała zwycięstwa. Jednak pierwszego gola strzelili w 8. minucie goście, co podziałało na sieniawian jak płachta na byka. W 10 minut zdobyli dwie bramki i wyszli na prowadzenie. Po przerwie goście nie zamierzali wcale odpuszczać. Rzucili się do ataku odsłaniając własną bramkę. Wykorzystali to skrzętnie gospodarze, a dokładniej Artur Michalski, który powiększył przewagę miejscowych. Sulechowianie, co prawda wyrównali, strzelając w przeciągu 5 minut dwie ramki, ale w 78. minucie wynik spotkania ustalił Damian Sokołowski. Ostatnie 15 minut meczu było bardzo emocjonujące. Zawodnikom puszczały nerwy, bo stawka tego meczu była naprawdę wysoka. Jednak trzy punkty pozostały w Sieniawie i działacze, zawodnicy i kibice mogą odetchnąć spokojnie, bo Delta Sieniawa w przyszłym sezonie zagra w okręgówce.

Walcząca o utrzymanie w Okręgówce Unia Kunice wygrała u siebie z Iskrą Małomice, 6:3. Bramki dla kuniczan strzelili: Denis Matuszewski(3), Marek Sitarek, Jacek Rybak oraz trafienie samobójcze.