Koszykarze zdobyli brąz

Opublikowano 17 czerwca 2019, autor: hakma

Przez pięć dni, osiem najlepszych zespołów z całej Polski, rywalizowało w Żarach w turnieju finałowym Mistrzostw Polski koszykówki mężczyzn U-14.

Zmagania rozpoczęły się w środę, 5 czerwca. W swoim pierwszym spotkaniu podopieczni Radosława Barcza zmierzyli się z Hutnikiem Warszawa i po bardzo zaciętym meczu zespół z Żar pokonał renomowanego przeciwnika 80:71. MVP meczu został Kuba Mysiorek.

W drugim spotkaniu grupowym BC Swiss Krono przegrał z późniejszym tryumfatorem turnieju Basket Team Suchy Las 72:86, a najwięcej punktów dla żaran zdobył Kacper Mysiorek.

Trzeci mecz o awans do półfinału i wyjście z grupy był bardzo emocjonujący. Gospodarze przegrywali do przerwy i szansa wejścia do strefy medalowej bardzo się oddaliła, ale po męskiej rozmowie w szatni, na drugą połowę, na parkiet wybiegł zupełnie inny zespół. Żaranie szybko odrobili straty, a czwartą kwartę wygrali 20:0.

W meczu półfinałowym nie sprostali jednak UKS AK Komorów, przegrywając 47:52.

W spotkaniu o trzecie miejsce, przy dopingu kibiców, pokonali wysoko Twarde Pierniki Toruń i mogli cieszyć się z brązowego medalu Mistrzostw Polski U-14.

Jesteśmy klubem z niewielkiego miasta i zmierzyliśmy się z naprawdę świetnymi drużynami. Jeszcze rok temu nikt by nie powiedział, że zdobędziemy medal Mistrzostw Polski – skomentował R. Barcz, trener BC Swiss Krono

Mistrzem Polski w koszykówce mężczyzn U-14 został zespół Basket Team Suchy Las, który wysoko pokonał w finale UKS AK Komorów, 85:60.