REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Ochotnicy w akcji

Opublikowano 17 czerwca 2019, autor: jb

Siedemnaście strażackich drużyn wzięło udział w Powiatowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej oraz w Młodzieżowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych powiatu żagańskiego (sobota, 8 czerwca).

Strażacy rywalizowali na szprotawskim stadionie. Dorośli konkurowali w dyscyplinach: ćwiczenie bojowe, sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami i musztra, a dzieci i młodzież – w rozwinięciu bojowym, biegu sztafetowym 400 m z przeszkodami i musztrze.

Wśród dorosłych drużyn męskich najlepsi okazali się strażacy z OSP w Lubiechowie, drugie miejsce zajęli strażacy ochotnicy z Borowiny, na trzecim miejscu uplasowało się OSP Siecieborzyce. Jedyną drużyną dorosłą pań była OSP Siecieborzyce, której przyznano pierwsze miejsce.

Wśród chłopców pierwsze miejsce zajęła młodzieżowa drużyna z Dzikowic, drudzy byli chłopcy z Niegosławic, trzecie miejsce zajęła drużyna z Dzikowic.

W rywalizacji dziewcząt zwyciężyła młodzieżowa ekipa z Niegosławic, drugie były dziewczęta z Długiego, trzecie miejsce na podium wywalczyła drużyna z Dzikowic.

Napisz komentarz »