REKLAMA

Gospodarka

Wójt sprzedał działkę

Opublikowano 07 czerwca 2019, autor: bj

Od sprzedaży jednej rozpoczęła się się sprzedaż ziemi w strefie inwestycyjnej należącej do gminy Żary.

– To był pierwszy przetarg i od razu udało nam się sprzedać działkę – nie ukrywa zadowolenia Leszek Mrożek, wójt gminy Żary.

Chodzi o sprzedaż ziemi na terenie gminnej strefy inwestycyjnej. Formalnie teren leży w granicach Kadłubii i znajduje się w rozwidleniu – z jednej strony trasy z Żar do Zielonej Góry, a z drugiej – z Żar do Lubomyśla.

Przetarg odbył się 31.05. Na działkę o pow. 0,4423 ha z połową udziałów sąsiedniej, przez którą prowadzi dojazd, był jeden chętny.

– To Zakład Usług Leśnych „Gaj” Krzysztof Szober – informuje L. Mrożek.

Nie było konkurencji, więc przedsiębiorca nie musiał się z nikim przebijać.

– Było tylko jedno obowiązkowe postąpienie od ceny wywoławczej – zaznacza wójt.

Cena wywoławcza wynosiła 289 tys. 700 zł netto, a wysokość przebicia – 1 proc. tej kwoty, czyli 2 tys. 900 zł. Do gminnej kasy wpłynie zatem 292 tys. 600 zł.

 

Kolejne pod młotek

Działka, która znalazła właściciela, to dopiero początek. Już wkrótce, czyli 14.06., odbędą się kolejne licytacje. Tym razem pod młotek pójdą większe i co za tym idzie, droższe działki.

– Właśnie z uwagi na ich wartość termin przetargu musiał być odleglejszy – wyjaśnia L. Mrożek.

Najmniejsza z działek liczy 0,8763 ha, a jej cena wywoławcza wynosi 528 tys. zł netto. Kolejna – 1,1339 ha za 683 tys. zł. Najdroższa ma ponad 3 hektary (3,0617 ha) i została oszacowana na 1 mln 686 tys. zł. Termin na złożenie oferty i wpłacenie wadium upływa już w poniedziałek, 10.06.

Urząd Gminy Żary zainwestował w strefę przemysłową. Został wybudowany wodociąg o długości ponad 600 metrów z Żar do granicy gminnej strefy przemysłowej. Do tego została wybudowana droga wewnętrzna, plac manewrowy, chodnik po obu stronach drogi, pogłębiony rów, wykonany przepust, sieć kanalizacyjna, przepompownia ścieków, wykonana rozdzielnia zasilająca ? sterująca i oświetlenie drogi.
Gminna strefa przemysłowa to prawie 15,7 h. Na inwestycję gmina otrzymała dotację z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Napisz komentarz »