REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

To burmistrz zaszalał!

Opublikowano 07 czerwca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Za blisko 150 tys. zł burmistrz Żagania kupi… dwa przenośne baseny, którymi od 1 lipca chce zastąpić mieszkańcom zamknięte kąpielisko przy ul. Niepodległości. – To baseniki niewiele większe od ogrodowych – kwituje radny Daniel Marchewka.

Po fali krytyki po decyzji o zamknięciu basenu przy ul. Niepodległości, pomysłodawca – burmistrz Andrzej Katarzyniec – postanowił ratować sytuację, szukając alternatywy na upalne dni. Pomysł zaczerpnął aż z… Gozdnicy. Tam kilka lat temu władze również zamknęły kąpielisko ze względu na zły stan niecki. I kupiły dwa przenośne baseny. Podobne, o głębokości 60 cm i 125 cm, staną na żagańskim kąpielisku, na trawniku przy dużej skoczni. Miasto kupi je za 149 tys. 300 zł. Aby przekonać do swojego pomysłu radnych, burmistrz zaprosił ich w przerwie piątkowej sesji (30 maja) do obejrzenia spękań w niecce kąpieliska.

– To kąpielisko przez lata było doraźnie łatane i lepione, dziś zagraża ludziom. Aby zapewnić mieszkańcom możliwość zażywania kąpieli, kupimy dwa baseny. Głębszy będzie dla dorosłych, płytszy – dla dzieci. Kąpielisko otoczone zostanie siatką – zapowiedział z dumą burmistrz Katarzyniec.

Wyrok śmierci dla kąpieliska

Pomysłowi przeciwny był radny Daniel Marchewka.

– To baseniki niewiele większe od ogrodowych – skwitował, radząc, aby chociaż lepszą część kąpieliska, czyli brodzik, napełnić wodą. – Co zrobimy w przyszłym roku? Wy będziecie mówić, że są baseniki, że spełniają swoją rolę. Tym samym będzie to wyrok śmierci dla naszego kąpieliska. Chciałbym też wiedzieć, w jaki sposób zostanie wybrana firma, które je dostarczy. Słyszałem, że to firma z Nowej Soli, a przecież pan burmistrz w swojej kampanii mocno opierał się na prezydencie Nowej Soli. Ta firma będzie pośredniczyć w sprowadzeniu baseników z Włoch? Dlaczego żagańska firma tego nie może zrobić?

– Jeżeli ma pan jakiekolwiek podejrzenia, to proszę zawiadomić prokuraturę – rzucił przewodniczący Rady Miasta, Adam Matwijów.

– Po pierwsze, te baseny będą większe, niż panu się wydaje, po drugie, firma nie jest z Nowej Soli – odpowiedział Marchewce A. Katarzyniec. – Po trzecie, baseny będą musiały funkcjonować dość długo ze względu na to, że nie zbierał pan pieniędzy, żeby zmodernizować kąpielisko. Do tej pory wyglądało to tak – zamazać, zalać lepikiem i ma działać.

Radny Krzysztof Sieńko dopytywał, czy wszyscy chętni wejdą na basen, czy zarządzający nim pracownicy będą wpuszczać określoną ilość osób. Katarzyniec odparł, że to wszystko jest w fazie ustaleń.

Ostatecznie za zakupem basenów było 15 radnych, dwóch się wstrzymało, jeden był przeciwny. No to popływamy.

komentarz »
  1. SeaGoat 14 czerwca 2019 12:27 - Odpowiedź

    „staną na żagańskim kąpielisku, na trawniku przy dużej skoczni”…”Kąpielisko otoczone zostanie siatką” – Przecież to będzie wyglądać jak wizyta na placu budowy, to jest jakaś kompletna parodia. Bardzo zły pomysł moim zdaniem, zamiast tego władze powinny skupić się i już rozpocząć prace nad całkowitym remontem lub budową nowego obiektu zamiast marnować fundusze na zakup dwóch gumowych wiader. To w ogóle problemu nie rozwiąże i szczerze wątpie aby takie baseniki przetrwały cały sezon użytkowania – o ile w ogóle ktoś będzie chciał się w nich moczyć. Bardzo zła decyzja radnych.

Napisz komentarz »