absolut

Promień odpadł z pucharu

Opublikowano 07 czerwca 2019, autor: hakma

Piłkarze żarskiego Promienia nie sprostali Warcie Gorzów Wielkopolski i w półfinałowym meczu pucharu Polski przegrali 1:0.

W środowe upalne popołudnie drużyna żarskiego Promienia podejmowała na własnym stadionie Wartę Gorzów. Półfinałowy mecz z trzecioligowcem zapowiadał się naprawdę interesująco. Goście wyszli na boisko z przeświadczeniem, że łatwo wywiozą z Żar zwycięstwo i wszystko wskazywało, że tak właśnie będzie. Już w 20. minucie na listę strzelców wpisał się Łukasz Kopeć z Warty, a wynik do przerwy ustalił w 42. minucie Dominik Zakrzewski. W drugiej części podopieczni Łukasza Czyżyka chcieli za wszelką cenę zmienić wynik spotkania i strzelić kontaktowego gola. Niestety nie mieli w tym dniu szczęścia. Piłka mijała słupki i poprzeczkę bramki gości o centymetry, ale wpaść do siatki nie chciała. Napór miejscowych wykorzystali gorzowianie i w 60. minucie po kontrze strzelili trzecią bramkę i grali spokojnie w defensywie, ale nie ustrzegli się błędu i w 85. minucie po zagraniu w polu karnym ręką, sędzia wskazał na punkt odległy o 11 metrów od linii bramkowej gości. Karnego pewnie wykorzystał Dariusz Piechowiak. Mimo że żaranie chcieli jeszcze zmienić losy tego spotkania, mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Warty i to gorzowianie mogli się cieszyć z awansu do finału Pucharu Polski.

– Dzisiaj Warta była na pewno zespołem lepszym i motorycznie wyglądali od nas lepiej. Staraliśmy się nawiązać z nimi walkę, ale niestety nie udało się. Jest to na pewno materiał do analizy. Mimo to jestem z zespołu na pewno zadowolony – powiedział po meczu Łukasz Czyżyk, trener Promienia.