REKLAMA

Wasze sprawy

Pustki w pośredniakach

Opublikowano 07 czerwca 2019, autor: jb

Kończą się pieniądze w Powiatowych Urzędach Pracy.

W powiecie żagańskim zostały pieniądze dla sześciu osób na prace interwencyjne, osiem osób powyżej 30 roku życia może liczyć na skierowanie na staż. Młodsi mogą liczyć na pięć miejsc na prace interwencyjne i dwanaście staży. W kasie PUP zostało też osiem bonów na zasiedlenie, cztery bony szkoleniowe i pieniądze dla dwóch osób jako zwrot kosztów przejazdu do pracy.

– Do tego możemy dołożyć jeszcze 76 tys. zł na szkolenia w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Nabór wniosków trwa do 14 czerwca. Wniosków od zainteresowanych osób, póki co, nie ma  tak dużo, więc pewnie jeszcze będziemy ogłaszać następne nabory – tłumaczy Halina Janowska, kierownik działu promocji zatrudnienia w żagańskim PUP. I dodaje: – Około lipca zazwyczaj kończy się pierwsza tura robót publicznych i zaczyna druga do końca roku. Zainteresowane tą formą gminy i urzędy chcą przyjąć pracowników, ale wszystkim odmawiamy, bo po prostu nie mamy pieniędzy.

PUP nie przyjmuje już wniosków o dotacje na założenie własnej firmy oraz doposażenia miejsca pracy.

W żarskim PUP zostało pieniędzy na staże dla łącznie 48 osób. Cztery osoby dostaną skierowanie na prace interwencyjne.

– Dziewięć osób może liczyć na roboty publiczne, ale w tym pięciu z nich to muszą być dłużnicy alimentacyjni – tłumaczy Żaneta Wójcicka, kierownik Centrum Aktywizacji PUP.

W PUP zostało też pieniędzy na sześć szkoleń dla osób w wieku 30-50 lat, trzy bony na zasiedlenie. W puli Krajowego Funduszu Szkoleniowego jest jeszcze 170 tys. zł.

– Mamy też 30 tys. zł na założenie własnej firmy, jest to oferta dla jednej osoby niepełnosprawnej – tłumaczy Ż.  Wójcika.

Póki co, dodatkowych pieniędzy dla urzędów nie ma.

– Jak tylko pojawią się środki z rezerwy ministra, będziemy składać wnioski o dodatkową pulę, ale nie wiemy jeszcze, kiedy to może nastąpić – dodaje Ż. Wójcicka.

Napisz komentarz »