REKLAMA

Kultura, Oświata

Savoir-vivre łączy narody

Opublikowano 07 czerwca 2019, autor: mk

Katolicka Szkoła Podstawowa z Żar jako gospodarz realizowała projekt polsko-niemiecki.

W dniach 14-17. 05.2019 klasa VI wraz z uczniami ze szkoły Grundschule Friedenschule z Guben uczestniczyła w projekcie „Savoir-vivre na co dzień, czyli dobre wychowanie łączy ludzi”.

Projekt mógł być zrealizowany dzięki dofinansowaniu z Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży.

W ramach projektu młodzież ze szkół uczestniczyła w wycieczce Wrocław ? Brzeg ? Zamek Moszna.

To był wyjątkowy czas

Celem projektu było ukazanie wpływu zasad dobrego wychowania na codzienne sytuacje i relacje rówieśnicze. Zwiedzając muzeum w Brzegu, ZOO we Wrocławiu czy zamek w Mosznej uczniowie mogli zapoznać się z różnorodnością zachowań, regulaminów, które obowiązują w różnych odwiedzanych miejscach. Gry i zabawy sportowe (w poszukiwaniu krasnali wrocławskich ? aplikacja gry terenowej, walka na bezpieczne bronie zgodnie z tradycją rycerską, gra terenowa w zamkowym parku), wspólne przygotowywanie posiłków, zajęcia i zabawy językowe, dyskoteka połączona z karaoke, lekcja chemii (np. tworzenie sztucznej krwi) – te i inne zajęcia pozwoliły zintegrować młodzież uczestniczącą w spotkaniu, jak również dostarczyć jej niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

Zostały nowe przyjaźnie i wspomnienia

– Dzięki uczestnictwu w projekcie uczniowie VI klasy KSP mieli możliwość nawiązać nowe przyjaźnie, jak również doskonalić swoje umiejętności językowe. Mamy nadzieję na dalszą współpracę ze szkołą w Guben – mówi Katarzyna Gapińska, nauczycielka w KSP i opiekunka projektu.

W środę (5.06) uczniowie klasy VI w Katolickiej Szkole Podstawowej w Żarach pod przewodnictwem K. Gapińskiej podsumowali polsko-niemiecki projekt, przygotowując specjalną wystawę i wspominając wspólnie spędzony czas. 

Napisz komentarz »