REKLAMA

Wasze sprawy

Straż dowiezie do szkoły

Opublikowano 07 czerwca 2019, autor: jb

W gminie Wymiarki to strażacy dowożą do szkoły dzieci. Kierowca szkolnego autobusu zachorował.

O tym, że dzieci z Wymiarek nie mają czym dojeżdżać do szkoły w Witoszynie poinformowali nas niezadowoleni rodzice.

– Przez lata dzieci jeździły do szkoły autobusem. Czemu teraz nikt się nawet nie zatrzymuje na tym przystanku? – pytali zdziwieni.

Od początku tygodnia żaden autobus nie wozi dzieci do szkoły.

-To prawda, ale o szczegóły proszę pytać w gminie, bo to gmina odpowiada za dowożenie dzieci do szkół – ucina krótko dyrektor szkoły Dorota Maszkowska.

Jak trwoga to do…

Sprawę tłumaczy wójt.

– Kierowca szkolnego autobusu ciężko zachorował. Nie udało nam się znaleźć kierowcy autobusu do końca roku szkolnego, pytaliśmy nawet w żarskim PKS-ie i kilku mniejszych firmach. Prawdziwe zastępstwo będziemy mieć dopiero od września, do końca roku szkolnego wprowadziliśmy dowóz zastępczy – mówi wójt Lech Miszewski. I wyjaśnia: – Udało nam się porozumieć ze strażakami, którzy dowożą dzieci swoim busem. Odbierają rano i przywożą dzieci z Silna Małego, Lutynki, Witoszyna i pozostałych sołectw. Nie ma chwilowo dowozów z Wymiarek, bo ustawowo gmina dowozi z tego terenu, gdzie jest dalej niż 3 kilometry od domu. A Wymiarki są bliżej, można do szkoły dojść chodnikiem. Jak we wrześniu ponownie będzie jeździł duży autobus, to znowu będzie po drodze zabierać wszystkich chętnych. Póki co, radzimy sobie tak, jak umiemy.

Przez ostatnie lata na linii strażacy i gmina porozumienia nie było. -Bez problemów dogadaliśmy się z nowym wójtem. Wszystkie sprawy zostały wyjaśnione. Gmina potrzebuje pomocy, my mamy busa, więc pomagamy, jak na strażaków przystało – mówi Piotr Kowalski, komendant OSP Wymiarki.

Napisz komentarz »