REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

To był zlot!

Opublikowano 07 czerwca 2019, autor: Michalina Kozarowicz

Przez trzy dni rozbrzmiewały silniki setek maszyn. Od piątku (31.05) do niedzieli (2.06) nad zalewem Nowiniec w Lubsku trwał 17 zlot zorganizowany przez Klubu Boxer MC Poland. Zjechali się motocykliści z całego kraju

Klub z tradycją

Boxer MC Poland powstał w 1986 roku jako sekcja działająca przy Lubskim Domu Kultury. Od tego czasu motocykliści zorganizowali już wiele imprez, promujących Lubsko.

– To już 17 zlot, ale największy, jaki zorganizowaliśmy do tej pory – mówi Robert Kościk, prezydent Boxer MC Poland. – Dopisała pogoda i frekwencja.

Choć w tym roku zlot był połączony z Dniami Lubska, to motocykliści sami zajęli się wszystkimi przygotowaniami i zabezpieczeniem imprezy.

– Każdy, kto wjechał na nasz plac, dostał specjalną bransoletkę – mówi Kewin Kościk, motocyklista. – Bardzo pilnujemy porządku.

– Na zlot przygotowaliśmy ponad 800 karkówek, setki kilogramów kiełbasy – wylicza Zdzisław Niezgoda, motocyklista z Boxer MC Poland. – Przygotowaliśmy też naszą specjalną grochówkę.

Dobra impreza

Sobota (2.06) była najważniejszym dniem zlotu. Motocykliści wzięli udział w tradycyjnej paradzie, która przejechała ulicami Lubska i Jasienia. Zrobili sobie też wspólne zdjęcie z mieszkańcami pod Ratuszem. Popularnością cieszyły się konkurencje sportowe – rzucanie beczką po piwie na odległość, przeciąganie liny, w którym rywalizowały kluby, a nagrodą było 40 piw. Odważni zmierzyli się też ze strumieniem wody, wypuszczanym ze strażackiego węża.

– Prowadziłem imprezę razem z kolegą, Puchalem – mówi Jerzy Piszczak „Rambo”. – Oprócz atrakcji przygotowanych przez nas, na scenie można było zobaczyć takie zespoły jak: „Niespotykani” z Lubska, „Dobre Piwo” z Gubina czy kapela „Rock Rebelia Band” – opowiada motocyklista.

Napisz komentarz »