absolut

Martyna na podium

Opublikowano 07 czerwca 2019, autor: hakma

Zapaśniczka żarskiego Agrosu, Martyna Żuk, wywalczyła drugie miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Młodziczek w Krotoszynie.

Na starcie imprezy stanęło 81 zawodniczek z 33 klubów z całej Polski. Martyn, bardzo dobrze zaprezentowała żarskie zapasy w tej ważnej imprezie. Podopieczna trenera Ryszarda Dynowskiego zajęła drugie miejsce w kategorii wagowej do 67 kg. W turnieju Martyna startowała pod opieką trenera kadry województwa lubuskiego młodziczek, Mirosława Sawickiego.

Koledzy Martyny reprezentowali żarski Agros w Międzywojewódzkiej Lidze Młodzików w Lubsku. Stawiło się 103 zawodników z 12 klubów z województw lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego. Agros zajał 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej, ulegając tylko 2 punktami ekipie UKS Jedynka Kostrzyn. Trzecie miejsce zajęli młodzi zapaśnicy WKS Śląsk Wrocław.

Indywidualnie medale dla Żar zdobyli:
Złote medale: Damian Kaciniel (38 kg), Krystian Pecyna (46 kg), Wojciech Kużmiak (41 kg) i Antoni Harenda (52 kg).
Srebrne medale: Kacper Pecyna (38 kg), Aleksander Rozborkski (46 kg).
Brązowe medale: Kacper Nowakowski (29 kg), Michał Karczyński (32 kg), Karol Ledwoch (46 kg), Tomasz Maślanka (35 kg), Kacper Mermer (42 kg), Wiktor Błaszczyk (60 kg), Gracjan Jedut (57 kg), Jan Rybak (68 kg), Kacper Cmbalik (62 kg).