Promień zagrał o pietruszkę

Opublikowano 07 czerwca 2019, autor: hakma

Mecz 28. kolejki rozgrywek klasy okręgowej pomiędzy Promieniem Żary i Odrą Nietków był spotkaniem o pietruszkę.

Sprawy awansu do 4. ligi są przesądzone i mecz miał tylko zadecydować o końcowej kolejności. Choć oba zespoły sąsiadują w tabeli, żaranie zajmują trzecie, a Odra czwarte miejsce, to spotkanie miało przebieg, którego kibice raczej się spodziewali. Miejscowi bardzo szybko objęli prowadzenie, bo już w 8. minucie Dariusz Piechowiak trafił do siatki gości. Potem, przed przerwą, w 37. minucie, bramkę strzelił kapitan żarskiej drużyny Bartosz Suski i gospodarze prowadzili 2:0. Druga część meczu rozpoczęła się od huraganowych ataków przyjezdnych, którzy byli bardzo blisko od zdobycia gola kontaktowego. Jednak dwa razy obronie Promienia udało się odeprzeć nieustające ataki piłkarzy z Nietkowa, którzy za tę otwartą grę zostali skarceni przez podopiecznych Łukasza Czyżyka. W 61. minucie, po wzorowej kontrze, przepiękną bramkę w samo okienko strzelił Marek Wolak, a kropkę nad i postawił w 83. minucie Norbert Biniek. Co prawda gościom udało się strzelić honorowego gola w 84. minucie, a zrobił to Łukasz Kaczorowski, ale to było wszystko, na co było stać w tym dniu zespół z Nietkowa. Promień pokonał Odrę 4:1 i zajmuje 3. miejsce w tabeli okręgówki.