REKLAMA

Sport

Pokonali 7 mostów

Opublikowano 07 czerwca 2019, autor: hakma

1 czerwca, w sobotę, na 10-kilometrowej trasie „Biegu 7 mostów” w Łęknicy stanęło prawie 300 biegaczy z całej Polski i Niemiec.

Żar lał się nieba, ale nie przeszkodziło to uczestnikom zmierzyć z naprawdę trudną trasą, prowadzącą ulicami miasta i szutrowymi ścieżkami Parku Mużakowskiego. Uczestnicy przebiegli pod wiaduktem w Łęknicy, pokonali Most Arkadowy, Most Podwójny, Most Królewski, Most Angielski, Most Pocztowy oraz Most Kolejowy oraz dodatkowo dwa znajdujące się w parku.

– Co prawda to już piąty bieg, ale za każdym razem jest to spory stres – przyznała Bettina Kowalska-Targońska z łęknickiego OKSiR-u. – Ta impreza to wielka promocja miasta. Wzięło w niej udział 300 biegaczy, na trasie była ich rodzina i znajomi, którzy ich dopingowali.

Trasę najszybciej pokonał żaranin Adrian Cieślak (36.59), drugi na mecie był Paweł Biłan (37.02). Trzeci zameldował się Przemysław Tokarek (37.04) z Gubina. Wśród pań najlepsza okazała się Ewelina Krawiec ze Zgorzelca (43.15), drugie miejsce zajęła Ewelina Michniowicz z Krosna (43.49), a trzecie Agnieszka Ostrowska z Żar (45.20).

Napisz komentarz »