REKLAMA

Sport

Bliżej mistrzostwa

Opublikowano 07 czerwca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Żagańscy piłkarze UKS Czarni wygrali dwa mecze z rzędu i ciągle są w grze o mistrzostwo Lubuskiej Ligi Juniorów.

W 7. kolejce spotkań, Szprotawie padł wynik, którzy rzadko się zdarza nawet w lidze hokeja. Czarni wygrali z miejscową Sprotavią 8:6, a gole dla podopiecznych Sebastiana Horodyskiego zdobyli: Tomasz Jakubas 3 (38, 67 i 88. min), Oliwier Pytel 2 (26 i 75. min), po jednej – Mateusz Świnka (43. min), Szymon Otto (60. min) i Jakub Wygowski (89. min).

W 8. kolejce żaganianie podejmowali Pogoń Świebodzin. Od wygranej zależało, czy Czarni dalej będą się liczyć o mistrzostwo ligi. Mimo ogromnej ilości okazji, do siatki trafili tylko raz, po bramce Mateusza Świnki w 50. minucie. Czarni zagrali w składzie: Mrowiński – Ciżmiński (od 71. min Maciołek), Pakulski, Jakubas, Ochrymczuk, Wnęk, Otto, Buc, Świnka, Krygier (od 55. min Dos Santos), Chimko.

– Chłopcy bardzo chcieli zrewanżować się Pogoni za porażkę 0:4 w Świebodzinie. Mieli multum sytuacji, ale brakowało skuteczności. Ciągle mamy szanse awansować z trzeciej pozycji – mówi S. Horodyski. – Dzięki wygranej, zbliżyliśmy się w tabeli do Pogoni na jeden punkt.

 Na dwie kolejki przed końcem ligi żagańscy juniorzy mają zaledwie dwa punkty straty do lidera, Dębu Przybyszów, z którym zagrają u siebie, w ostatnim meczu rozgrywek, 16 czerwca (godz. 11.00, stadion przy ul. Karpińskiego).

Napisz komentarz »