REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Siądź na kolanka, daj buzi

Opublikowano 31 maja 2019, autor: Piotr Piotrowski

Zarzut molestowania dziecka usłyszał proboszcz z Ruszowa koło Iłowej. Duchownego w kajdankach z parafii wyprowadzili policjanci. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W czwartek, 23 maja, mieszkańcy tej dużej wsi byli w szoku. Pod ich parafię podjechały aż trzy radiowozy policyjne. Po chwili funkcjonariusze wyprowadzili z budynku księdza proboszcza, Piotra M. W kajdankach.

– Zatrzymanie ma związek ze zgłoszeniem matki dziewczynki, która twierdziła, że była ofiarą molestowania seksualnego przez księdza – informuje Tomasz Czułowski,rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. – Kobieta zgłosiła się do miejscowej policji wieczorem, 22 maja. Po wykonaniu czynności sprawdzających prokuratura postawiła proboszczowi zarzut innej czynności seksualnej w stosunku do osoby małoletniej. Sąd Rejonowy w Zgorzelcu przychylił się do wniosku prokuratury i duchowny został aresztowany na okres trzech miesięcy. Proboszcz nie przyznał się do winy.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 712

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »