REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Koniec przytuliska

Opublikowano 31 maja 2019, autor: jb

Zaledwie do końca maja trwało przenoszenie psów z Żagańskiego żagańskiego przytuliska.

Choć deklarowano, że na przenosiny jest czas do połowy czerwca, ostatnie psy wyjechały z niego w czwartek, 30.05. Wszystkie trafiły do schroniska w Żarach.

Przypomnijmy, że już w ubiegłym tygodniu było wiadomo, że przytulisko zostanie zlikwidowane. Urząd Miasta powołał się na kontrolę Powiatowego Lekarza Weterynarii, która wykazała, że formalnie nie ma czegoś takiego jak przytulisko. Gmina, która nie ma swojego schroniska, może przechowywać w niej psy tylko tymczasowo, do czasu przewiezienia ich do schroniska. Tymczasowości zabrakło w Żaganiu., bo niektóre psy przebywały w nim po kilka lat. Kontrolę przeprowadzono po tym, jak do Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii trafił donos na działalność przytuliska.

W przytulisku było wówczas 12 psów.

– Dwa to były psy wyłapane z ulicy i już zostały odebrane przez właścicieli. Dwa zostały adoptowane. Jedna pani nad adopcją zastanawiała się jeszcze w czwartek, jeżeli nadal będzie zainteresowana, to psa będzie mogła odebrać już w Żarach – mówi Bogdan Fryze, dyrektor Zakładu Gospodarki Miejskiej, który zarządzał przytuliskiem.

W przytulisku zostało osiem psów. Pięć z nich przewieziono do Żar w środę (29.05.), pozostałe trzy w czwartek (30.05.). Prawdopodobne jest to, że wyposażenie żagańskiego przytuliska również trafi do Żar.

– Na razie trwają takie rozmowy. Moglibyśmy przekazać nasze boksy, wyposażenie, zebrane karmy do żarskiego schroniska w ramach części opłat za pobyt psów np. do końca roku – dodaje B. Fryze.

Napisz komentarz »