REKLAMA

Gospodarka

Nagrody dla urzędników

Opublikowano 31 maja 2019, autor: jb

Ponad 200 tys. zł poszło na nagrody dla urzędników z okazji Dnia Samorządowca w powiecie żagańskim. Nagrody dla swoich pracowników przyznali wójtowie, burmistrzowie i starosta.

Najbardziej hojny okazał się burmistrz Żagania Andrzej Katarzyniec. Z miejskiej kasy na nagrody dla urzędników przeznaczono 120 tys. 700 zł.

Na pieniądze mogło liczyć wszystkich 103 pracowników magistratu nie były jednak takie same. -Nagrody przyznano w przedziale od 500 do 2 tys. zł – mówi Agnieszka Zychla, rzeczniczka Urzędu Miasta.

49 tys. 500 zł to pula na nagrody dla pracowników żagańskiego starostwa. -Wszystkich 99 pracowników otrzymało po 500 zł – mówi Iwona Hryniewiecka, sekretarz starostwa.

Nagrody otrzymali w tym roku urzędnicy w Iłowej (nie mieli ich w poprzednich latach). Wśród wszystkich 27 osób podzielono 26 tys. 300 zł. -Nagrody wypłacano w przedziale 500 zł – 1 tys. 500 zł – precyzuje sekretarz gminy Aldona Slipaczek – Jurek.

W gminie Brzeźnica nagrody pojawiły się pierwszy raz w ubiegłym roku. Podczas tegorocznego święta wójt Jerzy Adamowicz utrzymał nową tradycję i przyznał pracownikom nagrody. Do podziału dla wszystkich 17 pracowników było 15 tys. zł. Średnia wypłata wyniosła 800 zł na osobę.

Na najmniejsza, ale zawsze, nagrodę mogli liczyć urzędnicy z Gozdnicy. Wśród wszystkich pracowników podzielono 4 tys. 800 zł. -Wszyscy pracownicy dostaną nagrodę w tej samej wysokości – mówi burmistrz Krzysztof Jarosz. Wychodzi po około 300 zł na osobę.

Nagród nie dostali pracownicy urzędów w Wymiarkach, Małomicach. gminie Żagań i Szprotawie.

-Gmina Szprotawa posiada poważne zadłużenie (ok. 67 mln zł), wynikające z zaciągniętych pożyczek oraz wyemitowanych obligacji przez poprzednie władze Gminy, stąd też obecnie jesteśmy zobowiązani do szczególnej kontroli  każdego wydatku – mówi sekretarz Iwona Prokop.

Urzędnicy z Niegosławic mogli liczyć za to na spotkanie z wójtem i życzenia.

komentarze »
  1. SeaGoat 31 maja 2019 13:02 - Odpowiedź

    No tak, jak przychodzi do rozdawania pięniędzy podatników dla swoich kumpli i rodzinki to nic nie stoi na przeszkodzie.

    Brawa natomiast należą się dla załogi Regionalnej za to że rzetelnie i obiektywnie piszą o tym co się dzieje w regionie, oby tak dalej!

  2. obywatel 2 czerwca 2019 11:51 - Odpowiedź

    Katarynka płacze że nie ma w mieście pieniędzy , spółki nowi prezesi płaczą że mają bałagan i brak pieniędzy a zatrudniają nowych – swoich i rozdają na prawo i lewo…..to jak to jest?

Napisz komentarz »