REKLAMA

Wasze sprawy

Radny walczy o życie

Opublikowano 31 maja 2019, autor: Piotr Piotrowski

Chory na raka żagański radny Piotr Łoś nie zamierza już prowadzić kiosku. Blaszany kontener wystawił na sprzedaż, wydzierżawić też chce pawilon, w którym prowadził działalność. – Teraz walczę o życie – mówi.

P. Łoś przebywa w zielonogórskim szpitalu. Nowotwór krtani zdiagnozowano u niego jeszcze za życia jego ukochanej córki, która zmarła na cukrzycę 8 kwietnia. Wiceprzewodniczący żagańskiej Rady Miasta jest po kolejnych dawkach chemioterapii. Schudł przez ból w przełyku i brak apetytu.

– Piotrek schudł kilka kilogramów, zakończył właśnie chemioterapię, teraz będzie leczony radioterapią – mówi jego przyjaciel, Dariusz Jadach, który często odwiedza go w szpitalu. – Wspieramy go, jak tylko możemy, wierzymy, że wyjdzie z tego.

Przypomnijmy, po tym jak P. Łoś i jego córka Natalia musieli rozebrać kiosk stojący na miejskim gruncie, przy ul. Kochanowskiego, postanowili zainwestować w przenośny kontener za 40 tys. zł. Chcieli go postawić obok byłej lokalizacji, po drugiej stronie Kochanowskiego, ale i na to miasto nie wyraziło zgody. W tej sytuacji wynajęli pawilon przy ul. Konopnickiej.

 

Kontener na sprzedaż

Po śmierci córki, Łoś postanowił zakończyć działalność, tym bardziej, że dopadła go ciężka choroba.

– Teraz dla mnie najważniejsze jest zdrowie. Mam jeszcze dla kogo żyć, dla syna, który studiuje we Wrocławiu – mówił „Regionalnej”.

Po chemioterapii pan Piotr ma problem nie tylko z jedzeniem, ale i mówieniem. Z dziennikarzem „Regionalnej” porozumiewał się za pomocą SMS-ów. Aby mieć na leczenie i uporać się z długami, musi sprzedać kontener. Pawilon przy ul. Konopnickiej też jest do wynajęcia.

– Do pracy już nie wrócę, ale walczę o powrót do zdrowia – mówi.

Kontener o wymiarach 6 m na 2,5 m jest nowy, jeszcze nie używany, można wykorzystać go w handlu, gastronomii czy usługach, ma estetyczny wygląd z szybami antywłamaniowymi. Dwa okienka pozwalają na obsługę zewnętrzną. Nadaje się również jako domek czy altanka na działkę. W sprawie sprzedaży można się kontaktować pod nr tel. 606 781 715. Cena to 13,5 tys. zł.

Napisz komentarz »