REKLAMA

Polityka

Była wójt sekretarzem

Opublikowano 31 maja 2019, autor: Piotr Piotrowski

Anita Staszkowian została sekretarzem miasta w Żaganiu. Może liczyć na zarobki rzędu 120 tys. zł rocznie. Pracę w urzędzie rozpocznie 1 czerwca.

Do konkursu zgłosiło się aż ośmiu kandydatów. Dwie oferty zostały odrzucone, jedna osoba nie stawiła się na rozmowę. Startowali m.in. Roman Andzel, były sekretarz gminy Iłowa, Małgorzata Majcher, naczelniczka wydziału inwestycji w żagańskim Urzędzie Miasta, Janina Chęć, była dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Lubsku i Jerzy Wojnar, były wiceburmistrz Lubska.

– Pani Anita wypadła najlepiej – mówi burmistrz Andrzej Katarzyniec. – Liczę, że jej doświadczenie samorządowe i wiedza przydadzą się w pracy w żagańskim samorządzie.

Staszkowian zastąpiła na tym stanowisku Małgorzatę Wiadomską-Łażewską,która sekretarzem była 12 lat.

Staszkowian od blisko 23 lat pracuje w samorządzie. Była m.in. sekretarzem gmin Tuplice, Przewóz oraz Gozdnica, a także powiatu żagańskiego i wójtem gminy Wymiarki. Została odwołana w referendum w 2010 roku. Głównym powodem był nieustanny kłopot z wodą. W ostatnich wyborach Staszkowian ponownie ubiegła się o fotel wójta gminy Wymiarki, ale przegrała w I turze z Lechem Miszewskim. Ostatnio była przewodniczącą Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Żaganiu. Ma dwoje dzieci: Marcina (25 lat) i Kingę (19 lat). Mąż Krzysztof pracuje za granicą.

Nowa sekretarz może liczyć na zarobki rzędu 120 tys. zł rocznie. Pracę w urzędzie rozpocznie 1 czerwca.

Napisz komentarz »