REKLAMA

Wasze sprawy

Charytatywny spacer

Opublikowano 31 maja 2019, autor: mk

Mieszkańcy Łazu (gmina Żary) postanowili pomóc w walce z chorobą swojemu sąsiadowi, Eliaszowi Dziarkowskiemu, który od trzech lat walczy z nowotworem.

W niedzielę (2.06) w Łazie odbędzie się charytatywna impreza dla Eliasza Dziarkowskiego (28 l.), który choruje na nowotwór typu chłoniak. Leczenie jest bardzo kosztowne i rodzinie brakuje funduszy. Pan Eliasz może liczyć na wsparcie swojej żony Ani i 2-letniej córeczki Mileny. Pomóc chcą mu też mieszkańcy wsi.

Edukacyjny spacer

Impreza rozpocznie się o godz. 15.00 na boisku w Łazie. Stamtąd wszyscy będą mogli wyruszyć na spacer po Zielonym Lesie, który poprowadzi edukator Damian Sandak. Trasa, którą pokonają uczestnicy, będzie nie tylko ciekawa, ale także łatwa. Rodziny z małymi dziećmi mogą zaplanować wspólne spędzenie wolnego czasu.

Grill i ciasta

O godz. 17.00 na boisku rozpocznie się wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku. Będzie można kupić kawę i herbatę, ciasta i bigos, które przygotują panie z koła Gospodyń Wiejskich w Łazie. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie E. Dziarkowskiego. Stowarzyszenie Łaz Zielony Las wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich, Nadleśnictwem Lipinki Łużyckie, Radą Sołecką i Klubem Sportowym „WKS Łaz” bardzo zapraszają wszystkich na zorganizowane przez siebie wydarzenie.A to wszystko – w szlachetnym celu.

Napisz komentarz »