REKLAMA

Sport

Walka o utrzymanie

Opublikowano 31 maja 2019, autor: hakma

W rozgrywkach klasy okręgowej więcej emocji mamy w meczach drużyn z końca tabeli niż pomiędzy liderami. Sprawa awansu wydaje się przesądzona, za to wszyscy potencjalni spadkowicze walczą o życie.

Choć Delta nie jest w strefie spadkowej, to ostatnimi porażkami szybko się do niej zbliża. Po porażce w sobotę(25.05)z Budowlanymi Lubsko sieniawianie zajmują 9. Miejsce w tabeli, ale rozważając czysto teoretycznie, gdyby przegrali wszystkie trzy mecze, to znajdą się w niej bez dwóch zdań. Sądząc po stylu w jakim ulegaja ostatnio rywalom, nie jest to takie nieprawdopodobne. W sobotę(25.05) nie mieli nic do powiedzenia. Podopieczni Stanisława Słobodziana gładko wygrali z gospodarzami, 3:0. Bramki dla gości strzelili: Marcin Bławuciak(30`), Damian Krajewski(57`) i Maciej Trziszka(66`).

Unia Kunice, nadal walcząca o utrzymanie, przegrała z będącym w takiej samej sytuacji Lechem Sulechów. Goście na boisku w Kunicach nie zaprezentowali porywającego futbolu, niemniej jednak wygrali z miejscowymi, 4:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli Jacek Rybak i Mariusz Kościesza. Na razie Unia jest na 6. miejscu od końca, co teoretycznie, gwarantuje im pozostanie w okręgówce. Jednak jest to także uzależnione od ilości drużyn spadających do zielonogórskiej grupy klasy okręgowej z 4. ligi. Może się tak okazać, że 6. miejsce od końca nie zapewni Unii utrzymania w okręgówce.

Liderzy bez problemów powygrywali swoje mecze.

Piast Iłowa pokonał na własnym boisku Błękitnych Ołobok 5:0. Bramki dla iłowian strzelili: Roman Hutyria 27`, Kamil Tutak 46` i 70`, Piotr Słomiński 56` oarz Piotr Kleszczyński 65`.

Promień Żary zdeklasował Alfę Jaromirowice 7:1, prowadząc po pierwszych 24 minutach 6:1. Hat tricka ustrzelił Dariusz Piechowiak. Resztę dołożyli Rafał Rogalski, Marek Wolak, Norbert Biniek i Krzysztof Wiliński.

Napisz komentarz »