REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

W szczytnym celu

Opublikowano 31 maja 2019, autor: hakma

W piątek, 24 maja, na stadionie w Kunicach odbył się turniej piłki nożnej z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej oraz festyn charytatywny, podczas którego zbierano pieniądze na rehabilitację chorego Mikołajka Walaska, syna jednego z żarskichpolicjantów.

 Trzyletni Mikołajek ma uszkodzony rdzeń kręgowy na odcinku C5-C7. Choroba uniemożliwia mu samodzielne poruszanie się, a nawet siadanie.

– Od ubiegłego roku Mikołaj zrobił bardzo duże postępy, ale nadal potrzebuje rehabilitacji. To mądry chłopak, dużo radości czerpie z tego, że z nami jest, że żyje. A my zrobimy wszystko, by mu to życie maksymalnie ułatwić. Jesteśmy wszystkim bardzo wdzięczni – powiedział Marek Walasek, tata Mikołaja

Turniej piłkarski z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej wygrała drużyna Państwowej Straży Pożarnej z Żar, przed policjantami z Cottbus oraz Policją z Żar.

Najlepszym bramkarzem wybrano Mariusza Morawskiego z PSP z Żar, a najlepszym zawodnikiem – Pawła Karbowskiego z KPP Żary.

Środki ze zbiórki, która odbyła się w trakcie festynu, zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Mikołajka. Do wylicytowania, oprócz piłek podpisanych przez Zbigniewa Bońka i koszulki Józefa Młynarczyka, był motocykl „Falubazu” z siedzeniem Andrzeja Huszczy, ramą Rafała Dobruckiego, silnikiem Piotrka Protasiewicza. Policjanci pokazali tresurę policyjnego psa Jawora, odbył się trening fitness z Dominiką Rezlerską, pokazy policyjnego i strażackiego sprzętu. Było stoisko Nadleśnictwa Lipinki, żarskiego WOPR-u i pograniczników. A dla zgłodniałych grochówka, ciasta oraz pyszny pieczony dzik. Współpracownicy i przełożeni Marka Walaska chętnie pomogli w całej akcji.

Wyniki:

1.Państwowa Straż Pożarna Żary

2. Policja Cottbus

3. Policja KPP Żary

4. Policja Wiesswasser

5. CBŚP Gorzów

6. Sędziowie piłkarscy

7. Straż Graniczna Tuplice

8. Policja Emeryci

Napisz komentarz »