REKLAMA

Kronika policyjna

Parkują na zakazie

Opublikowano 31 maja 2019, autor: jb

Zaparkowane samochodu, mimo znaku zakazu, uprzykrzają życie Marianowi Maleckiemu z Żagania.

Kierowcy ustawiają auta na zatoczce przy ul. Długiej 21, choć stoi przed nią wyraźny zakaz zatrzymywania się.

– Wiem, że mam prawie 90 lat, ale też byłem kierowcą i jednak pamiętam, co oznacza zakaz zatrzymywania się – mówi Marian Malecki. Przed jego oknami auta ustawiane są w odległości około meta.

– Tak naprawdę, to nie pamiętam, kiedy tu ostatnio można było po prostu otworzyć okno. Nie da się, skoro cały czas parkują tu samochody.  Kiedyś to jeszcze sam próbowałem zwracać kierowcom uwagę. Ale po tym, jak miałem później powybijane okna, już się boję – mówi mężczyzna.

– Poruszam się o dwóch kulach i w zasadzie prawie wcale z domu nie wychodzę. To okno to takie moje okno na świat. Za dużo nie widzę. Cały czas stoją tu samochody. O świeżym powietrzu też mowy nie ma, są same spaliny – dodaje żona pana Mariana, Barbara.

 

Bo taniej

– Nie są to auta mieszkańców, tylko tych, co nie chcą płacić za parking w centrum i szukają sobie wolnego miejsca. Mieszkamy tu ponad 60 lat, chcielibyśmy po prostu trochę spokoju – mówi mężczyzna.

Pan Marian widzi rozwiązane dla swojego problemu.

– Na równoległej ulicy Brackiej stoi siedem betonowych kwietników na chodniku. Nie można by postawić i tutaj chociaż dwóch, żeby po prostu nie dało się parkować? Gdyby tu mieszkał jakiś pracownik Urzędu Miasta, już pewnie dawno by ten problem rozwiązali – twierdzi.

Poprosiliśmy o pomoc w Urzędzie Miasta. Betonowych kwietników nie da się postawić z przyczyn formalnych.

– W zatoczce przy ul. Długiej 21, gdzie obowiązuje zakaz zatrzymywania się, nie można ustawić gazonów, ponieważ zatoczka ta służy do wykonywania manewru zawracania dla kierujących, którzy wjeżdżają w ulicę Długą od zaplecza ulicy Warszawskiej – tłumaczy Agnieszka Zychla, rzeczniczka magistratu. – Będą jednak w tym rejonie zwiększone patrole straży miejskiej w celu egzekwowania zakazu – obiecuje.

Napisz komentarz »