REKLAMA

Sport

Walczyli ma macie

Opublikowano 31 maja 2019, autor: Piotr Piotrowski

Wiktoria Fornalczyk z Żagania wicemistrzynią Polski w kobudo! Również pozostali żagańscy karatecy spisali się bardzo dobrze w zawodach w Sosnowcu.

Żagańscy karatecy, podopieczni Artura Niezgody i Łukasza Świderskiego, walczyli o trofea w XXV Mistrzostwa Polski OYAMA PFK w kata i kobudo w Sosnowcu (25.05.). Poprzeczka była wysoko postawiona, bo w zawodach wystartowało ponad 200 zawodników z 33 klubów Oyama Karate. Sekcję Oyama Karate WKS Sobieski reprezentowali: Mariusz i Paweł Jankowski, Wiktoria Fornalczyk, Aleksandra i Mateusz Seminowicz.

Najlepiej wypadła Wiktoria Fornalczyk, która zdobyła w rywalizacji juniorów w kobudo wicemistrzostwo Polski. Piąte miejsce w kata seniorów zajął Mariusz Jankowski, najstarszy żagański zawodnik. W kata 9. była W. Fornalczyk, 17. – Paweł Jankowski i Mateusz Seminowicz, 19 – Aleksandra Seminowicz. 

– Jesteśmy dumni z zawodników za świetny start w mistrzostwach i godne reprezentowanie naszej sekcji oraz miasta na arenie krajowej – mówią sensei Artur Niezgoda i Łukasz Świderski.

Napisz komentarz »