Kanonada po przerwie

Opublikowano 31 maja 2019, autor: Piotr Piotrowski

Piłkarze Moczynianki Moczyń zrobili kolejny krok do awansu do klasy A. W 20. kolejce żagańskiej klasy B pokonali Raptusa Dzikowice 4:1.

Wynik niedzielnego meczu (26.05.) otworzył już w 9. minucie Przemysław Mastalerz, pokonując Kamila Kuźmiaka. Żagańscy piłkarze mieli kolejne sytuacje, ale brakowało centymetrów albo dobrze bronił golkiper Raptusa. Worek z bramkami otworzył się po przerwie. Już w 49. minucie na 2:0 podwyższył Jakub Iwańczuk. Kibice obejrzeli trzy bramki, w ciągu zaledwie czterech minut. W 72. minucie kolejnego gola dla Moczynianki strzelił Jakub Iwańczuk, na 4:0 podwyższył Jakub Drogosz, dwie minuty później. W 76. minucie do siatki trafił Adrian Urbaniak, zaliczając honorowe trafienie dla Raptusa i tym samym ustalając wynik meczu.

– Cieszy kolejna wygrana, choć do awansu jeszcze daleko. Mamy tylko dwa punkty przewagi nad drugim Witkowem. Wszystko rozstrzygną dwie ostatnie kolejki ligi – mówi prezes klubu z Moczynia, Wiesław Balak.