Sparta bliżej awansu

Opublikowano 31 maja 2019, autor: Piotr Piotrowski

3:0 wygrała w Tomaszowie Sparta Grabik i jest coraz bliżej awansu do klasy okręgowej.

Sobotni mecz (25.05.) w żarsko-żagańskiej klasie A nie był wcale spacerkiem dla piłkarzy Piotra Makowskiego. Lider rozgrywek musiał się mocno napracować, aby zainkasować trzy punkty. Piłkarze z Tomaszowa to nieobliczalna drużyna. W poprzedniej kolejce wygrali 4:3 w Miodnicy, choć przegrywali już 0:3. W sobotę, mimo że już od 4. minuty grali w osłabieniu (czerwoną kartkę na za faul na Marku Szymczaku otrzymał Maciej Siembida), wysoko postawili poprzeczkę faworytowi z Grabika. Bramki dla Sparty padły dopiero po przerwie.

– Musieliśmy w szatni odbyć męską rozmowę i w drugiej połowie było już ok – mówi trener, prezes i zawodnik Sparty w jednej osobie, P. Makowski. – Gospodarze z Tomaszowa, mimo że grali w osłabieniu, mocno się nam postawili i mieli okazje podbramkowe.

W drugiej połowie spartanie poprawili celowniki. Na gole nie trzeba było długo czekać. Pierwszą bramkę dla gości zdobył w 50. minucie Grzegorz Andruszkiewicz, na 2:0 podwyższył w 78. minucie Kamil Włodarczyk, a wynik ustalił tuż przed końcem spotkania Ryszard Grzebyk. Po 23. kolejce Sparta ma już 5 punktów przewagi nad drugą Granicą Żarki Wielkie, która niespodziewanie straciła punkty z trzecim w tabeli zespołem Czarnych Jelenin (1:2).

– W 23 meczach nie zaznaliśmy jeszcze porażki, jednak sześć remisów spowodowało, że na trzy kolejki przed końcem ligi, nie możemy się jeszcze czuć pewni awansu. Trzeba walczyć do końca, tym bardziej, że czeka nas trudny mecz z Granicą Żarki Wielkie – dodaje Makowski.