REKLAMA

Sport

Dyskiem i oszczepem

Opublikowano 31 maja 2019, autor: Piotr Piotrowski

Szprotawscy lekkoatleci nie mogli wrócić z pustymi rękami z Akademickich Mistrzostw Polski w Łodzi. W końcu byli faworytami w konkurencjach rzutowych.

Oskar Stachnik był najlepszy w dysku z wynikiem 60.61, jednocześnie ustanawiając nowy  rekord życiowy i minimum na Mistrzostwa Europy U-23. W tej samej konkurencji po brąz sięgnął Wojciech Praczyk (57.19). Brązowy medal zdobył również Mateusz Kwaśniewski w rzucie oszczepem (72.98). Ósme miejsce w rzucie dyskiem zapewnił sobie Michał  Jarmołowicz, posyłając go na odległość 42.41.

 – To dobre wyniki. To dowód, że można pogodzić intensywne treningi z nauką w szkole średniej, zdać maturę, dostać się na studia i kontynuować karierę sportową. Jest to niezmiernie trudne, ale możliwe – ocenia Zygmunt Szwarc, opiekun zawodników ULKS Uczniak Szprotawa. – Może jakaś firma doceniłaby wysiłek młodych lekkoatletów, ufundowała stypendium jednorazowe lub kilkumiesięczne. Warto zainwestować, może się okazać, że któryś  z nich pojedzie na Igrzyska Olimpijskie i będzie ogromna frajda dla wszystkich.

Napisz komentarz »