REKLAMA

Wasze sprawy

No to popływaliśmy

Opublikowano 24 maja 2019, autor: jb

Czy wykąpiemy się w tym roku pod chmurką na żagańskim kąpielisku?

Co roku już w połowie maja ruszały przygotowania kąpieliska do wakacji. Odświeżane i remontowane były budynki i uszczelniana niecka basenu. Kupowano nowe sprzęty, leżaki, parasolki. W tym roku prace jeszcze nie ruszyły. I nie wiadomo, czy w ogóle ruszą.

– W budżecie mamy zarezerwowane 59 tys. 999,40 zł na przygotowanie basenu do sezonu. W ramach tych kosztów zlecona została ekspertyza stanu technicznego. Cały czas czekamy na jej wyniki – mówi Izabela Filiczkowska, p.o. prezesa spółki Pałac Książęcy, która administruje basenem.

– Pałac zlecił ekspertyzę, która ma potwierdzić, czy korzystanie z basenu będzie bezpieczne. Badane są wycieki, stan techniczny ścian, prowadzone były nawet odwierty. Muszę przyznać, że wygląda to bardzo źle. Niecka basenu jest w fatalnym stanie – mówi Andrzej Katarzyniec. – Od 2004 roku była ona tylko doraźnie łatana, w tym roku może się to okazać niewystarczające.

Tylko w ubiegłe wakacje basen odwiedziło ponad 24 tysiące osób. Wstęp na cały dzień kosztował dorosłych 5 zł, dzieci – 2 zł.

– Być może będę musiał podjąć decyzję, żeby basenu nie otwierać. Rozstrzygnie się to do końca maja – zapowiedział burmistrz.

komentarz »
  1. SeaGoat 29 maja 2019 15:00 - Odpowiedź

    Kolejny obiekt zostanie porzucony i zaniedbany. Coraz mniej środków przekazywanych jest na kulture i rozrywkę w tym mieście, nic dziwnego że Żagań się wyludnia

Napisz komentarz »