Walczyli jak lwy

Opublikowano 24 maja 2019, autor: hakma

W środę, 22 maja, na stadionie Unii Kunice rozegrano zaległy mecz 23. kolejki klasy okręgowej. Gospodarze podejmowali Deltę Sieniawa Żarska, z którą wygrali w rundzie jesiennej 4:3.

Już od pierwszego gwizdka sędziego było widać, że kuniacznie są bardzo zdeterminowani. Dla broniącej się przed spadkiem Unii każdy punkt jest na wagę złota, dlatego mimo naprawdę fatalnych warunków, ulewnego deszczu i zimna, walczyli jak lwy o każdą piłkę. Po pierwszej połowie miejscowi prowadzili po bramce Denisa Matuszewskiego 1:0. Po przerwie Matuszewski dołożył jeszcze dwa trafienia i ustrzelił hat tricka. Co prawda podopieczni Mariusza Gawlaka zdołali strzelić honorowego gola, a zrobił to niezawodny Szymon Patyna, ale to było wszystko, na co było ich stać w tym dniu. Unia Kunice po meczu walki wygrała z Deltą 3:1.