REKLAMA

Sport

Tenis na wysokim poziomie

Opublikowano 24 maja 2019, autor: hakma

Już w najbliższy weekend (24-26.05) w Żarach, na kortach tenisowych przy ulicy Hutniczej, Wieniawskiego i na Syrenie, odbędzie się Ogólnopolski Turniej Tenisowy Babolat Eximport Cup pod patronatem burmistrza Żar.

Tradycyjnie, jak co roku, przyjedzie wielu tenisistów z całej Polski, co z pewnością gwarantuje wysoki poziom sportowy. Organizatorem turnieju jest Szkółka Tenisowa „Smecz” i jej właściciel Piotr Gorczyca.

 

„Regionalna”: Jesteś założycielem Szkółki Tenisowej „Smecz”. Od ilu już lat zajmujesz się tenisem?

Piotr Gorczyca: Szkółka Tenisowa działa od lat 15. Organizuje szkolenie dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także obozy tenisowe, narciarsko-snowboardowe i półkolonie. Jestem trenerem od 19 lat, a także członkiem Zarządu Związku Tenisa Województwa Lubuskiego oraz delegatem na Zjazdy Polskiego Związku Tenisowego. Zawodnicy żarscy od lat regularnie zdobywają medale Mistrzostw Województwa, z sukcesami występują w ogólnopolskich turniejach, turniejach Tenis 10 oraz w Mistrzostwach Polski.

Kiedy zacząłeś organizować tak prestiżowy turniej, jakim jest Babolat?

Ogólnopolski Turniej Tenisowy w tej formule odbywa się w Żarach od 2007 roku, czyli w tym roku zawodnicy przyjadą po raz 13. Cieszy się on dużą renomą w kręgu tenisowym i jest uznawany za jeden z lepszych w Polsce. Od zawsze, w organizację angażuje się Firma Babolat, z którą ściśle współpracuję od wielu lat. W tym roku firma zapowiedziała w sobotę przyjazd ze swoją najnowszą kolekcją. W żarski tenis angażuje się też firma Eximport.

Kto przyjeżdża do naszego miasta pograć u ciebie na kortach?

Zawsze pojawiają się zawodnicy z czołówki Polski w każdej kategorii. Wśród kobiet najczęściej w Żarach wygrywała Iwona Kowalska Arteniuk z Międzyrzecza, wśród mężczyzn Grzegorz Staschiński z Gubina, Damian Dziura z Zielonej Góry czy Marcin Moszczuk z Wrocławia.

Ilu zazwyczaj tenisistów bierze udział w takim turnieju?

Liczba uczestników zazwyczaj przekracza 60 osób dorosłych i około 50 dzieci, którzy grają w kategoriach Open Kobiet, Open Mężczyzn, 40+ Mężczyzn, 50 + Mężczyzn, Mikst, Debel. Mamy też taki dodatkowy Turniej Pocieszenia dla odpadających w I rundzie. Startujemy już w piątek, ale oficjalne otwarcie oraz losowanie nagród dla uczestników odbędzie się w sobotę, o godz. 17.00.

Kiedy możemy się spodziewać meczów tych najlepszych tenisistów?

 Najwięcej meczów odbędzie się w sobotę, natomiast w niedzielę zostaną rozegrane mecze najciekawsze i najbardziej emocjonujące, czyli półfinały i finały. W niedzielę również będzie miał miejsce pokaz tenisa na wózkach, w którym wystąpią czołowy tenisista i tenisistka grający na wózkach w Polsce. Natomiast zakończenie, wręczenie nagród i pucharów odbędzie się w niedzielę około godz. 17.00.

Dziękuję za rozmowę.

Napisz komentarz »