REKLAMA

Kronika policyjna

Zaginęła nastolatka

Opublikowano 24 maja 2019, autor: bj

Wyszła z domu do szkoły, ale tam nie dotarła. 16-letniej Joanny Kowalczuk, uczennicy żarskiego Gimnazjum nr 2, poszukują policjanci, jej matka oraz znajomi.

Dziewczyna z domu wyszła w poniedziałek (20.05.) rano, tuż przed godz. 8. Miała pójść do szkoły, do której miała zaledwie 200-300 metrów. Ale tam nie dotarła. Jej matka zaalarmowała policję. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania. Rodzina dodatkowo szuka nastolatki za pośrednictwem internetu. Pojawiają się pierwsze informacje. Ktoś miał widzieć dziewczynę, na co dzień mieszkającą w centrum miasta, w okolicy Biedronki na ul. Okrzei, potem w rejonie ul. Witosa. Ale do policji nie trafił jeszcze żaden sygnał, który pomógłby ją zlokalizować. Asia nie nawiązała kontaktu z rodziną. Znajoma jej matki mówi, że ta prosi o jakąkolwiek informację.

– Bardzo się martwi o córkę. To trudna sytuacja. Trzeba ją znaleźć. Przecież nie wiadomo, gdzie śpi, czy ma co jeść – mówi kobieta.

Czekają na sygnał

– Dziewczyna ma ok. 190 cm wzrostu, średnią budowę ciała, włosy długie, proste, ciemny blond. Nosi okulary korekcyjne. Ubrana była prawdopodobnie w niebieskie jeansowe spodnie, z przyszytymi na nogawkach koralikami, kurtkę jasnoróżową typu bomberka, buty sportowe Nike koloru niebieskiego. Może mieć ze sobą czerwony plecak tej samej marki. Na ręce plecione bransoletki – mówi Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Jeżeli ktoś widział zaginioną lub zna jej miejsce pobytu, proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Żarach pod numer tel.  68 476 33 11 lub z numerem alarmowym 112.

Napisz komentarz »