REKLAMA

Wasze sprawy

Żegna się ze szpitalem

Opublikowano 24 maja 2019, autor: bj

Z oddziału dermatologii 105 Szpitala Wojskowego w Żarach odchodzi jego ordynator. Dyrekcja szpitala negocjuje z lekarzami z klinik we Wrocławiu i Poznaniu.

Kwiatami i życzeniami powodzenia w nowym etapie zawodowego życia żegnali (20.05.) Ewę Plomer-Niezgodę, ordynator oddziału dermatologii 105. Szpitala Wojskowego w Żarach Sławomir Gaik, dyrektor oraz Marek Femlak, zastępca dyrektora ds. medycznych żarskiej lecznicy.

E. Plomer-Niezgoda ma tytuł doktora i drugi stopień specjalizacji w dziedzinie dermatologii i wenerologii. W żarskim szpitalu pracowała od 6 lat.

Z żarskiego szpitala odchodzi z końcem maja do Wrocławia.

– Obowiązki ordynatora ordynatora oddziału dermatologii tymczasowo przejmie Junona Czyż-Kulczycka, lekarz dermatolog-wenerolog, z drugim stopniem specjalizacji. Tymczasem prowadzimy rozmowy ze specjalistami z klinik we Wrocławiu i Poznaniu. Na oddziale  pracuje 4 lekarzy, dlatego nie ma żadnego zagrożenia dla funkcjonowania oddziału – zastrzega M. Femlak.

Szpital poszukuje też wielu innych specjalistów-lekarzy medycyny rodzinnej i chorób wewnętrznych do pracy w POZ, kardiologów, psychiatrów, laryngologów, pulmonologów, chirurgów i anestezjologów.

Napisz komentarz »