REKLAMA

Gospodarka

Mieszkania zamiast klubu

Opublikowano 24 maja 2019, autor: Piotr Piotrowski

Dwa budynki z mieszkaniami i lokalami usługowymi stawia w centrum Żagania przedsiębiorca, Ireneusz Danieliszyn.

Na 92-metrowej działce w Rynku, koło Ratusza, pierwotnie miał stanąć klub dla młodzieży, tzw. partyhouse z barem, fast-foodami, automatami do gier, salą z bilardem, kręglami. Prowadzić miał go syn przedsiębiorcy, Patryk. Działkę Ireneusz Danieliszyn kupił dwa lata temu, ale nic do tej pory na niej nie wybudował.

– Po protestach mieszkańców sąsiednich kamienic i bloków, którzy obawiają się hałasu i wybryków młodzieży, przekonałem syna, aby weekendy poświęcił rodzinie. Dlatego w tym miejscu, zamiast partyhouse powstanie 9 mieszkań oraz lokal handlowo-usługowy na parterze – zdradził nam I. Danieliszyn. – Po długich perturbacjach w urzędach i walce o zabudowę terenu w stu procentach, w tym tygodniu wystąpiłem o pozwolenie na budowę. Inwestycja ruszy jesienią tego roku.

Przeciągnie się w czasie również druga inwestycja Danieliszyna – na działce przy ul. Brackiej. Ma tam stanąć dwupiętrowy budynek o wielkości 660 mkw. z mieszkaniami i lokalem handlowo-usługowym.  Prace ziemne zostały przerwane kilka dni temu przez odkrycia archeologiczne.

– Teraz na teren wejdzie konserwator zabytków, który obejrzy fragmenty starych piwnic i korytarzy. To opóźni inwestycję. Trudno powiedzieć, czy uda się ją ukończyć w tym roku. Na parterze będzie jeden duży lokal handlowo-usługowy z możliwością podziału, na piętrach od  27 do 30 mieszkań – zdradza przedsiębiorca.

Napisz komentarz »