REKLAMA

Sport

Finał w Żarach!

Opublikowano 24 maja 2019, autor: hakma

Przez trzy dni młodzi koszykarze BC Swiss Krono walczyli w półfinałowym turnieju Mistrzostw Polski U-14.

Ekipa z Żar nie dała szans swoim przeciwnikom i z kompletem punktów awansowała do finału, który odbędzie się już za dwa tygodnie. Choć podopieczni Radosława Barcza zapewnili sobie awans po zwycięstwach w dwóch pierwszych spotkaniach nad Sudetami Jelenia Góra 76:66 i MKS Dąbrowa Górnicza (77:69), to ostatni mecz miał decydować o tym, kto zajmie pierwsze miejsce. Od początku żaranie objęli prowadzenie i nie oddali go nawet na sekundę. Końcówka spotkania była bardzo emocjonująca, bo goście doszli Krono na jeden punkt. Po reprymendzie trenera żaranie wyszli na parkiet po to, żeby wygrać i cieszyć się z końcowego zwycięstwa. BC Swiss Krono pokonało w ostatnim meczu Ósemkę Wejherowo 75:74. Radości nie krył trener miejscowych R. Barcz.

Byliśmy faworytami, bo przecież graliśmy we własnej hali. Pierwsza kwarta była bardzo dobra w naszym wykonaniu, Potem wkradła się w nasze szeregi jakaś dekoncentracja i rywal nas doszedł. To bardzo dobra drużyna, mająca w swych szerach 3 graczy o wzroście 1,95, co w tym wieku jest naprawdę ewenementem – powiedział R. Barcz

Do najlepszej piątki turnieju zostało wybranych dwóch graczy z Żar – Alan Burcon i Łukasz Kowalczyk, a MVP turnieju został Kacper Mysiorek.

PZKosz  przyznał prawo organizacji turnieju finałowego mistrzostw Polski U-14 BC Swiss Krono Żary. Turniej zostanie rozegrany w dniach 5-9.05 w hali SP 5 przy ulicy Okrzei.

Oprócz żarskiej drużyny w finale zagrają: UKS Basket Ósemka Wejherowo, UKS AK Komorów, Basket Team Suchy Las, UKS SP 27 Katowice, MUKS Hutnik Warszawa, Energa Adkonis Słupsk oraz Twarde Pierniki Toruń.

 

Wyniki wszystkich meczów:

UKS Basket Ósemka Wejherowo – MKS Dąbrowa Górnicza, 60:54,

BC Swiss Krono Żary – KS Sudety Jelenia Góra, 76:66,

KS Sudety Jelenia Góra – UKS Basket Ósemka Wejherowo, 70:78,

MKS Dąbrowa Górnicza – BC Swiss Krono Żary, 69:77,

MKS Dąbrowa Górnicza – KS Sudety Jelenia Góra, 61:78,

BC Swiss Krono Żary – UKS Basket Ósemka Wejherowo,75:74.

Napisz komentarz »