REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Dachował kradzionym golfem

Opublikowano 24 maja 2019, autor: Piotr Piotrowski

25-letni kierowca na drodze Iłowa – Borowe wyprzedzał wozy strażackie, jadące do pożaru. Dachował autem skradzionym w Niemczech.

 25-latkowi bardzo się śpieszyło, gdy w niedzielę, 19 maja, postanowił wyprzedzić dwa wozy strażackie, jadące na sygnale do pożaru w okolicach Borowego (gm. Iłowa). 

– Mężczyzna stracił panowanie nad autem, uderzył najpierw w jedno drzewo, potem odbił się od drugiego i dachował – informuje st. kpt. Paweł Grzymała, rzecznik żagańskiej straży pożarnej. – Podczas udzielana mu pierwszej pomocy przez strażaków, wstał i uciekł w stronę lasu. Strażacy szukali go w odległości około 2 kilometrów. Gdy znaleźli go w lesie, był agresywny. Wkrótce zatrzymała go policja, która asystowała mu w karetce w drodze do szpitala w Żarach. Okazało się, że mężczyzna jechał kradzionym w Niemczech volkswagenem golfem 7.

– Odpowie przed sądem za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, ucieczkę z miejsca kolizji i jazdę za kółkiem, mimo sądowego zakazu. Wyjaśniamy również sprawę kradzionego auta – mówi st. sierż. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP Żagań.

Napisz komentarz »