REKLAMA

Sport

Idzie młodość w Sobieskim

Opublikowano 24 maja 2019, autor: Piotr Piotrowski

Żagańscy siatkarze mają nowego trenera oraz zawodników.

Mariusza Wiktorowicza w nowym sezonie zastąpi Krzysztof Dobek, dotychczasowy trener zielonogórzan w KU AZS. W tegorocznych rozgrywkach II ligi Dobek zajął z akademikami czwarte miejsce. Wcześniej szkolił młodzież w SMS Świnoujście oraz UKS Trzynastka Zielona Góra.

– Liczymy, że zmiany w zespole pozwolą na osiągnięcie lepszego wyniku niż w minionym sezonie – mówi Artur Chaberski z zarządu klubu.

Wiadomo, że w Żaganiu zostanie lider i kapitan drużyny, Jędrzej Jasnos.

– Przekonała mnie przede wszystkim ciekawa koncepcja zespołu oraz powierzona mi rola w zespole, którą przedstawił mi nowy trener – mówi siatkarz. –  Nowy skład będzie stosunkowo młody i mam nadzieję równie ambity.

Ponadto, w zespole zostaną: Patryk Mentel, Grzegorz Kukla, Patryk Bogdanowicz i Patryk Kozdroń. Sobieskiego wzmocni rozgrywający Miłosz Zasłonka, który trafił do Żagania z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Rozgrywający niedawno wywalczył srebrny medal młodej Plusligi. Drugim nowym rozgrywającym Sobieskiego będzie Mateusz Wołowicz. 22-latek poprzedni sezon spędził w AZS-ie Zielona Góra. Kolejny nabytek pozyskany z Winnego Grodu to środkowy Sebastian Draczyński. Są też posiłki z trzecioligowych parkietów. Gubin na Żagań zamienili libero Jakub Rygier i atakujący Sebastian Strzałkowski. Warto dodać, że pierwszy z nich wcześniej grał m.in. w drugoligowej Stali Grudziądz. Nowym zawodnikiem jest też 21-letni środkowy Adrian Kołodziejczyk, który przez poprzednie dwa sezony reprezentował barwy MKST Astra Nowa Sól a wcześniej grał w młodzieżówce Cuprum Lubin.

Napisz komentarz »