REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Piszą o miłości i Żaganiu

Opublikowano 24 maja 2019, autor: Piotr Piotrowski

Dla czytelników „Regionalnej” mamy tomik wierszy i śpiewnik autorstwa żagańskich artystów.

Stanisława Szczepanik, szefowa żagańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i kierowniczka uczelnianego chóru „Pod Różą”, wydała swój trzeci śpiewnik „Na lubuskiej ziemi. Śpiewnik chóru Pod Różą”. Jest w nim aż 46 tekstów piosenek, głównie o miłości, wierze, przemijaniu, wraz z nutami.

– Słowa same przychodzą mi do głowy. Układam je w rymy. Czasami stojąc w kolejce do lekarza, czasami siedząc na ławce w parku – mówi żagańska poetka.

Aż 100 wierszy znalazło się w debiutanckim tomiku kolejnego żagańskiego poety i byłego piłkarza Czarnych Żagań, Piotra Koteczki, pt. „Szeptem w serce”.

– Na emeryturze mam dużo wolnego czasu. Kocham poezję, piszę o miłości, smutku i radości, Żaganiu. Do tej pory pisałem dla siebie, ale znajomi namówili mnie, abym podzielił się wierszami z mieszkańcami, stąd ten tomik – mówi Koteczka.

Dla naszych czytelników mamy do wygrania po jednym egzemplarzu śpiewnika i tomiku wierszy. Wystarczy zadzwonić dziś (piątek, 24 maja, nr tel. 510 057 242) o godz. 13.00 i powiedzieć „wygrywam z Regionalną”.  Kto pierwszy, ten lepszy.

Napisz komentarz »