REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Charytatywny kiermasz

Opublikowano 24 maja 2019, autor: Piotr Piotrowski

Ponad 11 tys. zł zebrali organizatorzy kiermaszu charytatywnego w Żaganiu. Datki pójdą na leczenie chorej na raka Anny Nagajew (48 l.).

Jak podkreśla inicjatorka kiermaszu, Anna Tomczak, ludzi o dobrym sercu na podzamczu żagańskiego pałacu (18.05.) nie brakowało.

– Mieszkańcy bardzo chętnie włączyli się w akcję, kupując książki, rękodzieła, biżuterię, domowe ciasto oraz grochówkę. Było też malowanie twarzy i plecenie warkoczyków dla dzieci – mówi A. Tomczak, koleżanka A. Nagajew.  – Udało się nam zebrać 11 tys. 401 zł oraz 2 euro, które już trafiły do Ani. To, czego nie udało się zebrać, będziemy próbowali sprzedać na balu charytatywnym dla Ani w Dzietrzychowicach, 7 czerwca.

Organizatorom za wsparcie bardzo dziękuje A. Nagajew (48 l.). Przypomnijmy, żagańska pielęgniarka od trzech lat walczy z nowotworem jajnika. Po pierwszej serii chemioterapii choroba ustąpiła, ale po rocznej przerwie wróciła. I to ze zdwojoną siłą. Ratunkiem dla żaganianki jest lek avastin, którego jedna dawka kosztuje 4 tys. 100 zł. W sumie pani Anna ma ich przyjąć 18. Efektem ubocznym kolejnych dawek chemioterapii u 48-latki są powikłania w przewodzie pokarmowym i żywienie pozajelitowe, przez co kobieta większość doby jest podłączona do specjalnej pompy.

Napisz komentarz »