Coraz bliżej IV ligi

Opublikowano 24 maja 2019, autor: Piotr Piotrowski

Piętnaste zwycięstwo z rzędu w tym sezonie zanotowali żagańscy piłkarze. Po wygranej 3:1 z Odrą Nietków, są coraz bliżej awansu do IV ligi.

Wiosną Czarni są najlepsi w lidze. W 11 meczach nie stracili punktu , strzelając aż 38 goli. W sobotę, 18 maja żaganianie podejmowali czwartą w tabeli Odrę. Kolejny rywal Czarnych potwierdził na boisku, że nie przez przypadek jest tak wysoko w tabeli.

– Odra w pierwszej połowie kilkakrotnie stworzyła zagrożenie pod naszą bramką. Miała sytuacje na strzelenie bramki, na szczęście, zabrakło albo skuteczności, albo dobrze spisała się nasza obrona i bramkarz – mówił po meczu trener Czarnych, Sebastian Horodyski.

Gra w ataku się nie kleiła a na dodatek Czarni stracili kontuzjowanego Krystiana Chruścickiego, który jest motorem napędowym ofensywy żaganian. Przełom nastąpił w 39. minucie. Tomasz Urban, wykorzystał świetne podanie Zbigniewa Mastalerza, który dośrodkowywał na raty”, po interwencji jednego z obrońców Odry. Urbanowi nie pozostawało nic innego, jak przyłożyć nogę i umieścić piłkę z najbliższej odległości w siatce.  Po zdobyciu gola koledzy zrobili mu „kołyskę” (napastnikowi Czarnych kilka dni wcześniej urodziła się córka Marcelina). Mecz ustawiła szybko strzelona bramka po przerwie. Jej autorem był niezawodny w ostatnich meczach Marcin Jankowski (50. min). Trzeciego gola dla Czarnych zdobył w 85. minucie Dariusz Łojko, któremu rola rezerwowego nie przeszkadza, aby być trzecim najlepszym snajperem żaganian. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Dominik Woźniak, tuż przed końcem spotkania.

Choć do końca ligi zostały zaledwie cztery mecze, trener Czarnych studzi nastroje.

– Trzeba wygrać przynajmniej dwa mecze, aby zapewnić sobie awans do IV ligi. A więc jeszcze daleka droga, musimy być skoncentrowani do końca – kwituje S. Horodyski.