REKLAMA

Kronika policyjna

Rowerem pod samochód

Opublikowano 17 maja 2019, autor: bj

Jechał rowerem na zakupy. Nie rozejrzał się skręcając i wtedy uderzyło w niego auto, które go wyprzedzało. Pomimo reanimacji zmarł w szpitalu.

Prawdopodobnie do sklepu jechał 72-letni mieszkaniec Lipnej, w środę, 15.05., kilkanaście minut po godz. 10. Jeździł tędy bardzo często. Czy zgubiła go rutyna? Świadkowie wypadku mówili, że gdy chciał skręcić, nie wyciągnął ręki.

 – Ze wstępnych ocen wynika, że rowerzysta, 72-letni mężczyzna nie upewnił się co do możliwości wykonania manewru skrętu w lewo i nie sygnalizując takiego zamiaru wjechał pod fiata punto – informuje Sylwia Rupieta z żarskiej policji. Stało się to niemal dokładnie w momencie, gdy jadąca fiatem mieszkanka Przewozu zaczęła go wyprzedzać. – Kobieta była trzeźwa – dodaje S. Rupieta.

Pacjent zmarł

Na miejscu poza policją pojawili się ochotnicy z Przewozu i 2 zastępy zawodowe z Żar. -Do wypadku doszło przed posesją nr 38. Informację o nim otrzymaliśmy o godz. 10.13. Gdy strażacy dotarli na miejsce, samochód stał na poboczu drogi, a rower w odległości około 4 metrów od pojazdu – informuje bryg. Grzegorz Lisik, oficer prasowy PSP w Żarach.

Osobówką jechały dwie osoby. – Nie odniosły obrażeń. Rowerzyście udzielał pomocy zespół pogotowia ratunkowego. Potem został on odwieziony na SOR 105 Szpitala Wojskowego w Żarach-uzupełnia G. Lisik.

W szpitalu okazało się, że 72-latek ma rozległe obrażenia czaszkowo-mózgowe. – Czaszka była praktycznie zmiażdżona. Poza tym pacjent miał też uraz klatki piersiowej-tłumaczy Rafał Głuszko, z-ca kierownika SOR. Mężczyzna został zaintubowany. – Niestety doszło do zatrzymania akcji serca. Prowadzona przez godzinę reanimacja nie przyniosła efektu. Pacjent zmarł – dodaje lekarz.

-Sekcja zwłok mężczyzny zaplanowana jest na dziś, 17.05. Prokuratura już wszczęła postępowanie w sprawie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Kobieta prowadząca fiata punto nie usłyszała zarzutów. Wstępnie ustaliliśmy, że do wypadku przyczynił się poszkodowany-informuje Robert Brzeziński, prokurator rejonowy.

Napisz komentarz »