REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Wyremontują Szymanowskiego

Opublikowano 17 maja 2019, autor: bj

Z szerszym chodnikiem, z nowym oświetleniem i odwodnieniem. Taką rozbudowę ul. Szymanowskiego planują żarscy urzędnicy.

W ramach inwestycji wymieniona ma zostać konstrukcja jezdni, do tego wybudowane będą nowe zjazdy, chodniki, zatoki parkingowe, dojścia do śmietników, a także przebudowane będą skrzyżowań. Wszystko na odcinku niemal 570 m.

Rozbudowany odcinek ul. Szymanowskiego od ul. Wieniawskiego do ul. Krótkiej będzie tak jak dotychczas jednokierunkowy. Szerokość jezdni wyniesie od 4,5 metra do 5 metrów. Na dwukierunkowym fragmencie od ul. Krótkiej do ul. Czerwonego Krzyża ulica będzie miała 6 metrów. Żeby droga i chodnik mogły być poszerzone, część terenu przynależna do bloków zostanie zajęta pod rozszerzony do 15 metrów pas drogowy.

Nawierzchnia jezdni będzie asfaltowa, a chodniki, zjazdy i zatoki postojowe – z kostki brukowej. Przed przejściami dla pieszych chodniki będą wykonane z czerwonej kostki, żeby je dodatkowo oznaczyć. Przy przejściach dla pieszych krawężnik będzie wystawał nad powierzchnię jezdni zaledwie na centymetr, przy zjazdach na 3 cm. W pozostałych miejscach – na 12 cm.

W ramach tworzenia terenów zielonych przy inwestycji będzie układana trawa z rolki. Zaplanowana została też wycinka drzew i krzewów oraz przesadzenie niektórych drzew.

Projekt zakłada w części renowację istniejącej kanalizacji burzowej, a ponadto wymianę rur. Będą wymienione dwie studnie, elementy konstrukcyjne studni, włazy.

Przy drodze stanie oświetlenie ledowe, na ocynkowanych betonowych słupach. Każdy z nich musi stać minimalnie w odległości 70 cm od krawężnika. Dotychczasowe oświetlenie zostanie zdemontowane.

Napisz komentarz »