REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Motoserca dla Gabrysia

Opublikowano 17 maja 2019, autor: mk

Motocykliści po raz kolejny pokazali, jak wielkie mają serca. Znów zorganizowali wsparcie dla Gabrysia, chorego na nowotwór 16-latka z Żagania.

Gabryś walczy z chorobą od diagnozy, którą usłyszał w sierpniu zeszłego roku. Od tego czasu większość tygodni spędza, lecząc się w poznańskiej klinice. Zakwalifikował się do operacji, którą zdecydowali się przeprowadzić lekarze z Gdańska. Po zabiegu (13.05) był w śpiączce farmakologicznej. Został wybudzony następnego dnia. I właśnie wtedy motocykliści z Żar i okolicznych miejscowości spotkali się pod basenem Wodnik w Żarach, by okazać mu swoje wsparcie – zaryczeli silnikami swoich maszyn. Bo przecież Gabryś najbardziej kocha motocykle. Chłopiec oglądał transmisję na żywo z tego wydarzenia.

– To taka mała, a zarazem taka wielka rzecz – mówi Izabela Klimas-Niekało, motocyklista i organizatorka akcji dla Gabrysia. – Mama przyłożyła mu słuchawkę do ucha, żeby posłuchał silników motorów.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim motocyklistom i wszystkim ludziom, którzy okazują nam tak duże wsparcie – mówi Edyta Bączyk-Rybak. – Gabryś jest szczęśliwy z tego powodu, to dla niego wiele znaczy. A ja jestem najbardziej wdzięczną mamą. Dziękuję w imieniu całej naszej rodziny.

Napisz komentarz »