REKLAMA

Komunikacja

Śląska do przebudowy

Opublikowano 17 maja 2019, autor: bj

Prawie 440 metrów ul. Śląskiej w Żarach, począwszy od al. Wojska Polskiego do ul. Smoczyka, doczeka się przebudowy.

Zamiast fragmentu wybrukowanego kostką i kolejnego, w postaci utwardzonej drogi gruntowej, pojawi się nowa nawierzchnia. Prace obejmować będą wymianę konstrukcji jezdni, zjazdów, budowę dojść do posesji i do pojemników na śmieci, chodników oraz przebudowę skrzyżowań. Ulica będzie miała 6 metrów szerokości, pozostanie dwukierunkowa, a dopuszczalna prędkość ma być tu ograniczona do 30 km na godzinę. Nawierzchnia wyłożona będzie kostka betonową, podobnie jak zatoki parkingowe, zjazdy, chodniki i dojścia do posesji. Te ostatnie będą wydzielone poprzez użycie kostki innego koloru.

Część drzew i krzewów będzie musiała zostać wycięta.

Inwestycja zakłada budowę kanalizacji deszczowej. Droga zostanie również odwodniona, pojawią się nowe lampy. Te, które istnieją, zostaną zmodernizowane.

Jezdnia ma być zakończona betonowymi krawężnikami, wysokimi na 12 cm, przy zjazdach – na 3 cm, a przy przejściach dla pieszych – na 1 cm.

Do nowej sieci kanalizacji deszczowej doprowadzone będą wpusty uliczne, ale również przyłącza z prywatnych działek.

Ulicę oświetlać będą lampy ledowe. Oświetlenie będzie wyposażone w specjalny programator, który będzie włączał i wyłączał lampy zgodnie z zachodem i wschodem słońca.

Napisz komentarz »