REKLAMA

Sport

Święto sportu w Żarach

Opublikowano 17 maja 2019, autor: Norbert Królik

Prawie 400 zawodników wystartuje w ogólnopolskim mityngu lekkoatletycznym połączonym z Międzynarodowym konkursem skoku o tyczce im. Tadeusza Ślusarskiego, który odbędzie się w sobotę (18.05) na stadionie Syrena w Żarach.

Rozpoczęcie mityngu zaplanowano na godz 12.30. Wystartuje w nim blisko 400 lekkoatletów z całej Polski, w tym 60-osobowa reprezentacja żarskiego Agrosu.

– Liczymy na kibiców, bo nasi sportowcy potrzebują dopingu – przekonuje Damian Fedorowicz, prezes Agrosu i przypomina, że w klubie oprócz sekcji zapaśniczej od wielu lat z sukcesami działa sekcja lekkoatletyczna.

Będą medaliści

W zawodach wezmą udział lekkoatleci w różnych przedziałach wiekowych.

– Wystartuje ponad 20 medalistów Mistrzostw Polski, Europy i Świata w różnych kategoriach wiekowych – zapowiada Dariusz Wisz, od ponad 20 lat trener lekkoatletyki w Agrosie.

Dzieci z rocznika 2006 i młodsze wystartują w biegach na 60 m i na 600 m oraz w skoku w dal. Młodzicy z roczników 2004 i 2005 będą rywalizować na dystansie 100 m oraz 110 metrów przez płotki oraz pobiegną na 600 m. Będą również rywalizować w skoku wzwyż, skoku w dal, oraz pchnięciu kulą. Starsi zawodnicy wystąpią w biegach przez płotki na dystansie 100 m i 110 m oraz w biegach na 100 m, 800 m i 1500 m. Będą również skakać wzwyż i w dal oraz rzucać dyskiem i pchać kulą.

Coś dla amatorów

Swoje 5 minut będą mieli również amatorzy, którzy wystartują w biegu na 3000 m.

– To pierwsze w historii mistrzostwa Żar amatorów w biegu na 3000 m. Każdy może wziąć udział w tym biegu. Zapisy zakończą się godzinę przed startem – zachęca do startu D. Wisz.

Dla zwycięzców przewidziano nagrody. Za pierwsze miejsce 300 zł, za drugie 200 zł, a za trzecie 100 zł.

Będą wysokie skoki

W tym roku po raz pierwszy mityng lekkoatletyczny będzie połączony z konkursem skoku o tyczce. Wśród zawodników startujących w konkursie mają być najlepsi w Polsce juniorzy. Pojawią się również zawodnicy kadry seniorów na czele z Mistrzem Europy z 2016 roku Robertem Soberą.

– Przygotowania do mityngu rozpoczęliśmy od zamówienia dobrej pogody – żartuje D. Wisz i zapewnia, że w sobotę emocji sportowych na pewno nie zabraknie.

Organizatorem mityngu jest Urząd Miasta w Żarach oraz MLKS Agros Żary, a sponsorem tytularnym firma Swiss Krono.

Nowa gwiazda

W rynku miasta odsłonięta zostanie kolejna Gwiazda Sportu. Tym razem zadedykowana będzie Grażynie Oliszewskiej-Baumgarten, absolwentce żarskiego Zespołu Szkół Ekonomicznych, która reprezentowała Polskę na Olimpiadzie w Moskwie w 1980 roku w biegu na 400 m oraz w sztafecie 4×400 m.

Napisz komentarz »