REKLAMA

Gospodarka

Działki za 8 mln zł

Opublikowano 17 maja 2019, autor: jb

Działki za 8 mln zł w strefie aktywności gospodarczej sprzedała gmina Iłowa.

Pod młotek poszły trzy działki w strefie w obrębie Konina Żagańskiego. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy. Jedna to osoba fizyczna, która prowadzi działalność gospodarczą oraz spółka CTP Park Iłowa.

– To jest ta sama grupa kapitałowa, która kupiła działki w strefie niespełna półtora roku temu, tylko po przekształceniu ma teraz inną nazwę  – mówi burmistrz Paweł Lichtański. I dodaje: – Podpisaliśmy z nimi warunkową umowę sprzedaży. Warunkową dlatego, że działki objęte są obszarem Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W przypadku sprzedaży działki, strefie przysługuje prawo pierwokupu. Wysłaliśmy im akt notarialny, teraz będą mieli 30 dni na odniesienie się do tej sprzedaży.

Za trzy działki w strefie firma zapłaci łącznie ponad 8 mln zł.

– Tych pieniędzy jeszcze fizycznie nie mamy na koncie. Będziemy je mieć po podpisaniu właściwego aktu notarialnego. Liczymy na to, że uda się to zrobić jeszcze przed wakacjami. Celem sprzedaży jest, żeby docelowo na działkach powstał zakład pracy, który da zatrudnienie mieszkańcom gminy Iłowa.

Spółka kupiła już wcześniej 26 hektarów w strefie, teraz blisko 14 hektarów. To deweloper, który zazwyczaj buduje magazyny dla swoich klientów, którymi są m.in. DHL, Brembo czy Lidl. Miała ściągnąć do Iłowej znane marki.

Póki co, w strefie nie ruszyła żadna budowa, ale nadal trwa m.in. procedura podłączania  do gazociągu.

Napisz komentarz »