Dziesięć goli w Jasieniu

Opublikowano 17 maja 2019, autor: hakma

W spotkaniu Stali Jasień ze Zniczem Leśniów Wielki, które odbyło się w niedzielne popołudnie (12.05), kibice na pewno nie mogli narzekać na brak dramatyzmu.

Sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie, a ilością bramek można by obdzielić ze trzy mecze. Spadkowicz z okręgówki słabo sobie radzi w rozgrywkach A klasy i aktualnie znajduje się na pozycji spadkowej, dlatego każdy punkt jest im bardzo potrzebny.

Przed spotkaniem przeciwnik Stali zajmował 4. miejsce w tabeli i z pewnością był murowanym faworytem. I po pierwszych minutach meczu faktycznie wszystko wskazywało na to, że goście wywiozą z Jasienia komplet punktów. Po 20 minutach było już 3:0 po dwóch bramkach Dariusza Boguszewicza i samobóju Tomasz Korolika. Sytuacja jasienian była bardzo trudna, jednak w 30. minucie Tomasz Korolik zrehabilitował się i strzelił bramkę kontaktową, a w ostatniej minucie pierwszej połowy do siatki trafił Krystian Abramczyk i wynik na nowej, świetlnej tablicy wyglądał już o wiele lepiej. Po przerwie szybko wyrównał Nazarii Poleniuk. Na co odpowiedział Wojciech Pochylski. Zaraz po nim do siatki ponownie trafił Tomasz Korolik i znów był remis. W tym meczu padły jeszcze dwie bramki – Marcina Guleja i Wojciecha Pochylskiego. Stal Jasień po bardzo emocjonującym spotkaniu i dużej ilości bramek zremisowała ze Zniczem Leśniów Wielki, 5:5.

W meczu tej samej klasy rozgrywkowej lider rozgrywek, Hamar Górzyn, bez problemów wygrał ze Star Ziel Płoty 3:0. Bramki zdobyli: Erwin Mróz 29`, Patryk Poprawski 70` i Michał Galik 75`.